Před sezonou se netajili, že v hokejové extralize hodlají útočit na nejvyšší mety. „Ale musí se nám vyhýbat nemoci, zranění,“ zdůrazňovali v Plzni.Po šesti zápasech jsou také indiáni aktuálně třetí, jen o bod za vedoucím Zlínem. Jenže plzeňská obrana se dostala do složité situace.

Ze sestavy postupně vypadli tři zkušení beci. Kanaďan Geoff Kinrade si obnovil zranění ramene. Tomáš Kaberle má po zákroku slávisty Petra Kaluse bolestivě pošramocená žebra a nejvážnější je stav Tomáše Frola. Ten se na marodce ocitl kvůli problémům s páteří a lékaři naznačují, že potíže vyřeší jen operace.

„Definitivní rozhodnutí padne až v pondělí, ale v případě operace by to pro Tomáše znamenalo konec sezony,“ potvrdil neradostnou zvěst trenér Marian Jelínek.

S vedením klubu také hledal způsob, jak komplikacím v obranných řadách indiánů čelit. I zranění Kaberleho s Kinradem si totiž vyžádají delší čas léčení. A extraliga na to nebere ohledy.

Jen do konce týdne jsou na programu další dvě kola elitní domácí soutěže. V tom dnešním nastoupí Plzeňští od 17.00 hodin v Třinci proti úřadujícím mistrům a v neděli hostí tým Litvínova.

Směr Třinec vyrazili Západočeši už včera. „Cestou jsme přibrali Rosťu Malenu z Jihlavy. A v zápase si vyzkoušíme i Roberta Schnabla, který naposledy působil v Itálii. Minimálně na příští dva tři týdny totiž někoho takového potřebujeme,“ naznačil Jelínek, jak doplní obranu.

Schnabel je bezmála dvoumetrový obr s pověstí bitkaře, který většinu kariéry odehrál za mořem. V NHL hájil dres Nashvillu. Po návratu do Česka si zahrál extraligu za Spartu, Kladno a naposledy za Mladou Boleslav.

„Přes všechno se snažíme soustředit na nadcházející zápas. Čeká nás ofenzivně laděný soupeř s výborným brankářem,“ podotkl kouč. „Ocelářům sice nevyšel vstup do soutěže, ale jejich výkony stoupají, o čemž svědčí výhra s nulou v Litvínově. Takže bereme každý bod,“ prohlásil Jelínek.

Dobrou zprávou je, že do plzeňské ofenzivy naskočí uzdravený Tomáš Vlasák.

Mistr zatím doma příliš nezáří. Ze čtyř duelů vyhrál jen jediný, ale na Plzeň to na vlastním ledě umí. V minulé sezoně tu modrobílé porazil dvakrát 4:0. „Jestli chceme být úspěšní, musíme ze sebe vyždímat maximum,“ varuje přesto třinecký trenér Břetislav Kopřiva. Ohrožen je start Bonka, dlouhodobě mimo hru je Varaďa.