V netradiční hrací dny se vedoucí Škodovka utkás celky ze dna tabulky.

Ve čtvrtek se Indiáni střetnou v Chomutově od 17.30 hodin s dvanáctými Piráty a herní výkaz roku 2017 potom vedoucí Plzeň uzavře v sobotu domácím soubojem s poslední Jihlavou (začátekv 16.30 hodin).

Ale na příjemné zpestření čekání na silvestrovské oslavy musejí Plzeňští zapomenout.

Jihlava urvala naposledy bod v Brně, když mistrovské Kometě podlehla až v nájezdech. A Chomoutov byl ještě úspěšnější. Piráti v prodloužení dobyli Libereca po období proher teď ve čtyřech zápasech vyválčili osm bodů.

„Chomutov vychází ze zabezpečené obrany a Jihlava hraje také urputný hokej. Nečeká nás nic snadného, ale budeme chtít hrát aktivně, tlačit na soupeřea uvidíme, co z toho bude,“ řekl útočník Denis Kindl.

Pětadvacetiletý forvard se do plzeňské sestavy vrátil po nemoci a ve vánočním souboji s Pardubicemi se zase po pauze zapsal mezi střelce.

„Byla to úleva. Přibývající zápasy bez vstřeleného gólu nikomu na sebevědomí nepřidají,“ připustil útočník.
Kindl otvíral skóre zápasu ranou pod horní tyč, ale Pardubičtí dokázali srovnat. A i když se doma silná Plzeň podruhé ujala vedení, bojovné Dynamo manko znovu smazalo a utkání dotlačilo až do nájezdů, v nichž byli Východočeši úspěšnější.
Škodovka se naopak musela podruhé v řadě spokojit jen s bodem, když těsně před Vánoci ztratili Indiáni po nájezdech i zápas v Mladé Boleslavi.

Náskok Západočechů v čele extraligy přesto vzrostl.

Před druhým Mountfieldem, startujícím nyní na Spenglerově poháru, vede Škoda po 33 kolech už o sedm bodů. A to má oproti rivalovi z Hradce Králové odehráno stále o zápas méně.

Plzeňský trenér Ladislav Čihák byl i tak kritický.

„Pardubice dobře bránily a čím déle s námi držely kontakt, tím více ožívaly. Je logické, že v Plzni se týmy soustředí na defenzivu, ale my se s tím musíme vyrovnat,“ říkal kouč.

„Přidat musíme hlavně v osobních soubojích, které vyrovnané zápasy rozhodují. Bude to platit v play-off, ale i v nadcházejících utkáních,“ avizoval Čihák.

„V boji o desítku je teď pro nás každý zápas už malé play-off,“ připustil chomutovský asistent Jan Šťastný.
Piráti nastoupí proti Plzni už bez zkušeného slovenského brankáře Jána Laca, kterého pustili na hostování do Sparty, odkud naopak získali obránce Tomáše Dvořáka a útočníka Jiřího Smejkala.

Oba předchozí vzájemné zápasy v sezoně vyhráli Indiáni.