Finálovou sérii na čtyři vítězství rozehraje Škodovka dvěma zápasy na teritoriu Beranů a pilně zbrojí.

„Hráči si užili radost z vyřazení Slavie, dva dny odpočívali, ale od soboty už znovu normálně trénujeme," potvrzuje Michal Straka.

Potěšila ho kvalita úvodního tréninku. „Mělo to šťávu. Všichni byli fit, v pohodě a jezdili naplno," konstatuje asistent trenéra.

Zatímco hráči dobíjejí energii ztracenou v semifinálových bojích, trenéři zkoumají poslední překážku v cestě na vrchol extraligy.

„Chystáme se. Víme, že Zlínští hrají účelný hokej. Staví na organizované hře, na nacvičených signálech a jsou s tím úspěšní. Základní část nevyhráli náhodou," zdůrazňuje Michal Straka.

A připouští, že peprnost nadcházejících střetnutí by mohly přiostřit vzpomínky na vzájemný duel z loňského čtvrtfinále. Z toho po sedmé bitvě v Plzni vyšli vítězně Indiáni.

„Jasně, že nějaká touha po odplatě na straně Zlína může být. My jsme také těžko kousali, když nás potom poslalo na dovolenou Brno. Na druhé straně je Zlín tak zkušený, že emocemi se unést rozhodně nedá," tvrdí Michal Straka.

„Na úvod série je to takové oťukávání, ale v sedmém utkání potom štve, už když se protihráč jen postaví na buly proti vám," s úsměvem zabrousí do vlastní minulosti bývalý útočník.

Za devizu plzeňského týmu považuje způsob, jakým Indiáni zvládli vstup do play-off po nepovedeném závěru základní části.

„Ve čtvrtfinále proti Litvínovu jsme se ocitli na hraně vyřazení. Mužstvo ale nepříznivý vývoj zlomilo a každým zápasem se zlepšovalo. Hráči jsou nyní uvolněnější a zase si víc dovolí," říká hokejový praktik.

„Musí se však soustředit na hokej, na vlastní výkon, i když kolem finále vypukne blázinec," míní Michal Straka.

„Už teď volá spousta lidí kvůli lístkům. A hráči se nesmí nechat okolím rozhodit. Stejně jako by je neměla svazovat přemíra zodpovědnosti. O titul se sice nehraje každou sezonu, ale je to pořád jen hokej," podotýká z vlastní zkušenosti ostřílený mazák.

Sám před jednadvaceti lety atmosféru finále zažil. Spolu s bratrem Martinem, nynějším vůdcem Škodovky, bojovali na straně Plzně proti Trenčínu. Uspěl však soupeř ze Slovenska.

„Hrát finále je nádherný, ale není nic horšího, než se dívat, jak soupeřům dávají pohár a zlaté medaile," vzpomíná Michal Straka.

„O to víc chceme uspět a snažíme se dobře připravit. To samé však dělá Zlín a teprve na ledě se ukáže," podotýká člen generálního štábu.

Na válečnou výpravu proti Beranům vyrazí Indiáni dnes po dopoledním tréninku.