Škodovka jako suverén dosavadního průběhu sezony vyzve Olomouc, která se mezi nejlepších osm celků probila z předkola.

Série hraná na čtyři vítězství startuje dvěma zápasy v Plzni – ve čtvrtek se hraje od 16.00 hodin a v pátek v 17.30 hodin. „Možná nějaká nervozita je, ale já se strašně těším. I z kluků je cítít nažhavení, chuť něco dokázat. Vždyť kvůli tomu tohle všechno děláme,“ shrnuje předstartovní pocity plzeňský trenér Ladislav Čihák.

Zdá se, že karty jsou rozdané jasně: Olomouc může, Plzeň musí. „Tím, že nám vyšla základní část, tak očekávání logicky rostou. Pravda však leží na ledě, tam si to chceme odmakat a dojít v play-of co nejdál,“ říká kouč s tím, že proti Plzni stojí houževnatý protivník.

„Jsou to bojovníci, kteří nic nevypustí a makají celý zápas,“ hodnotí Čihák soupeře z Hané.

„Musíme být připraveni na náročnou a dlouhou sérii,“ vyhlašuje kouč.

Jakub Kindl
Neznám nic lepšího než hrát hokej na jaře, tvrdí obránce Jakub Kindl

Role největšího favorita, přisuzována Indiánům, ale trenéra netíží. „Takhle to možná vidí média, my však jdeme do čtvrtfinále s pokorou. Dobře víme, jak těžké bylo přejít přes Olomouc ve čtvrtfinále před dvěma lety a jiné to nebude ani nyní,“ poukazuje Čihák na nepříjemný herní styl Kohoutů. „Ten jejich silový hokej opřený o obranu a dobrého gólmana se snadno zají,“ upozorňuje.

Olomoucký trenér Zdeněk Venera se však nálepce defenzivně hrajícího týmu důrazně brání. „Všichni neustále opakují, jak sázíme na obranu. Přitom v základní části jsme měli víc střel na bránu než Plzeň,“ rozohnil se Venera.

Je si však vědom, jak těžká šichta Kohouty čeká. „Plzeň dávala góly s lehkostí a v útočném pásmu si její hráči umí skvěle poradit. Ale věřím tomu, že to s námi nebudou mít jednoduché,“ vzkázal Venera.. „Naší jistotou je gólman Braňo Konrád. Nemáme chuť hned tak končit,“ prohlásil kouč.

Jenže Venera možná nepočítal s tím, že Indiáni do čtvrtfinálové vřavy vyrukují s nejproduktivnějším hráčem soutěže Milanem Gulašem, který se nečekaně rychle vykřesal ze zranění. „Rozhodne se až těsně před zápasem, ale vidím to nadějně,“ oznámil Čihák.

Po nějaké pauze se tak dá dohromady plzeňská úderka Gulaš, Mertl, která si v základní části připsala celkem 53 gólů (23 + 30).

Indiánskou svatyni by měl hájit Miroslav Svoboda.

Soupeři pohledem čísel

HC Škoda Plzeň
V základní části: 1. místo
107 bodů, skóre 172:123.
Nejproduktivnější hráč: Milan Gulaš (48 zápasů, 23 gólů + 38 asistencí).
Střelec: Tomáš Mertl (50 zápasů, 30 gólů).
Nahrávač: Milan Gulaš (38 asistencí).
Nejproduktivnější bek: Michal Moravčík (52 zápasů, 5 gólů + 11 asistencí)
Brankář: Miroslav Svoboda (47 zápasů, úspěšnost zákroků 92,57 %, 5 nul).

HC Olomouc
V základní části: 8. místo
75 bodů, skóre 129:136.
Nejproduktivnější hráč: Jan Knotek (51 zápasů, 17 gólů + 13 asistencí).
Střelec: Jan Knotek (51 zápasů, 17 gólů).
Nahrávač: Jan Eberle (50 zápasů, 18 asistencí).
Nejproduktivnější bek: Martin Vyrůbalík (47 zápasů, 2 góly + 17 asistencí)
Brankář: Branislav Konrád (48 zápasů, úspěšnost zákroků 90,53 %, 7 nul).

Série předkola: Olomouc – Zlín 3:1 na zápasy (3:2, 1:3, 2:1, 3:2).

Utkání 2. kola hokejové extraligy: HC Oceláři Třinec - HC Plzeň (10. září 2017), zleva Petr Kadlec, Miroslav Svoboda a Jiří Polanský z Třince.
Kadlec: Dobrý začátek je plus