„V prodloužení jsme po chybě inkasovali a vypadli jsme, což mrzí,“ prohlásil na klubovém facebooku jednadvacetiletý útočník Matyáš Kantner.

Odveta v Lausanne skončila po prodloužení remízou 4:4, ale pro vás se tím uzavřelo učinkování v Lize mistrů. Jak hořké to vyřazení je?

Je to hlavně ohromná škoda. Zápasy v Lize mistrů nás hodně bavily. Hrát proti týmům z Evropy je něco nového. Vůbec si takové zápasy zkusit a porovnat se s jinými hráči, než které potkáváme v extralize, to je skvělá škola i zkušenost. A nás mladé kluky to může posunout dál.

Vy jste ve třetí části srovnával na 3:3, když jste se prosmýkl obranou Lausanne. Popište ten gól.

Prodral jsem se přes beka, puk skákal a bylo to tak padesát na padesát puk, kdo z nás do toho plácne. Vyšlo to mně, využil jsem rychlosti a před gólmanem jsme šel do kličky.

V první hodně divoké třetině padlo pět branek. Čím si to vysvětlujete?

Trošku i tím, že jsme před zápasem byli dlouho na cestách. Ráno jsme letěli z Prahy do Curychu, následně jsme přelétali do Ženevy a pak busem do Lausanne. První třetinu jsme se do toho dostávali, bylo to hodně divoké, ale pak se hra ustálila a ve třetí třetině jsme ukázali svou sílu.

Ve znovu hodně okleštěné sestavě Škody bylo jen jedenáct útočníků. Jak jste se s tím v zápase vyrovnávali?

Někdo musel naskakovat ve dvou útocích. Úvodní dvě třetiny ta role připadla Filipu Přikrylovi a pak to převzal Kuba Pour. Pro ně musel být zápas hodně těžký. My ostatní jsme se točili jen ve svých lajnách.