Devatenáctiletý plzeňský bek sice v zahajovacím souboji na Spartě odehrál jen dvacet sekund, ale stihl toho opravdu hodně.

Hned, co mladík naskočil ve druhé třetině na led, tak v přerušené hře srazil zezadu k zemi sparťanského útočníka Marka Kvapila.

V následné hromadné bitce pak Houdek předvedl své boxerské přednosti a zbušil sparťana Jana Piskáčka, který se pasoval do role mstitele. Jenže narazil a se zakrváceným obličejem a podezřením na otřes mozku skončil v nemocnici.

Třaskavý zápas nedohrál ani otřesený Kvapil, ani Houdek, který od rozhodčích inkasoval celkem 39 trestných minut.

„Viděl jsem, že sparťanský hráč atakoval mého spoluhráče, vysekl mu hokejku z ruky, a tak jsem ho jel bránit. Nečekal jsem, že Kvapil takhle upadne. To mě mrzí. Nepřišlo mi, že bych vedl zákrok až takovou silou,“ bránil se urostlý plzeňský zadák

Za krosček na Kvapila vyfasoval od rozhodčích trest na pět minut a do konce utkání. Zákrok tak měl ještě dohru u disciplinární komise a její předseda Viktor Ujčík ve zrychleném řízení přidal další flastr – stopku na dva soutěžní zápasy.

„Trest dvou utkání přijímám a vezmu si z toho ponaučení,“ uvedl na webových stránkách plzeňského klubu Houdek.

„V extralize šlo o moje první velké utkání, navíc zápas byl od začátku vyhrocený a je možné, že můj zákrok vyšel z přemíry motivace, ale jel jsem hlavně bránit spoluhráče. Mrzí mě, že jsem zákrok vedl takovou silou,“ podotkl plzeňský odchovanec.

Hned také sháněl telefonní číslo na Marka Kvapila.

„Napsal jsem mu zprávus přáním, ať je brzy fit,“ uvedl Michal Houdek. „Marek mi odpověděl obratem s tím, že děkuje a že jsem ho nezranil já. Nicméně moje přání brzkého zotavení platí,“ uzavřel mladík, který jen den předtím nastoupil ve druhé lize za Klatovy v souboji proti Kobře, který skončil výhrou pražského celku 4:2.

Za áčko Plzně si 193 centimetrů vysoký a 95 kilo vážící obránce zahrál už předtímv Lize mistrů. V dánském Rungstedu přispěl Houdekk výhře Škodovky 4:2.