Stejně jako v úvodním zápase sezony mezi Plzní a Vítkovicemi musely o vítězích rozhodnout až samostatné nájezdy.

Štěstěna však tentokrát přála hostům, kteří zápas 28. extraligového kola vyhráli po rozstřelu 2:1.

Domácí indiáni mohou být naštvaní o to víc, že ačkoliv postrádali sedm hráčů včetně nemocného Vlasáka, měli v souboji převahu, ale podobně jako předtím v Liberci z toho vytěžili jen bod.

„Z výsledku jsme rozladěni. Po celý zápas jsme byli lepším týmem, ale na jeden gól se dá těžko vyhrát. O tom jsme se konečně přesvědčili už v Liberci,“ uvedl po boji plzeňský asistent Milan Razým. „Znovu se potýkáme s proměňováním šancí,“ připustil.

Zatímco Svoboda v domácí svatyni čelil dvacítce ran, indiáni zaměstnali vítkovického Málka dvojnásobným počtem pokusů. Po šedesáti minutách hry a pěti minutách nastavení byl přesto stav 1:1.

Přitom hned v první přesilovce Plzně trefil tísněný Kovář v pádu tyč vítkovické branky a poté tvrdou ránu Dudy zkrotil brankář Málek.

Do ramene hostujícího gólmana po rychlé zteči pálil Dvořák a v následném závaru zakončoval ještě Johnson. Jenže neskóroval stejně jako poté volný Jeřábek po Kovářově přihrávce zpoza branky. Málek si poradil i s ranou rozjetého Mrni.

„Do Plzně jsme přijeli s cílem bodovat. Ve hře se nám ale nevedlo, pro diváky to nebyla asi bůhvíjaká podívaná, ale Málek tým podržel a hráči před ním si udrželi vůli i energii bojovat o výsledek až do konce,“ chválil brankáře i jeho spoluhráče vítkovický asistent Zdeněk Moták.

Domácí v závěru úvodního dějství přečkali oslabení o dva muže, aby pak sami v početní výhodě udeřili.

To v 26. minutě zabojoval za hostující brankou kapitán Straka a Duda z úhlu překonal Málka. Další šance, a nebylo jich málo, už ale indiáni nezúročili a tvrdě za to pykali.

V 54. minutě se po srážce u mantinelu zranil obránce Jeřábek a záhy modrobílí přišli i o vedení.

Hosté využili zaváhání Marušáka a Punčochář bombou pod břevno srovnal.

„Puk se mi zadrhl o rozježděný led a já ho stihl v tísni jen vyhodit ze třetiny. Kluci čekali, že rozehraju a místo toho se hosté rozjeli do přečíslení,“ vysvětloval Marušák, jak došlo k snad jedinému pochybení plzeňské defenzivy. „Hodně to mrzí,“ dodal zkušený obránce.

V penaltovém rozstřelu skóroval nejprve hostující Šedivý, ale Duda trefou k tyči srovnal. V páté sérii ale Straka nedal, zato Hruška následně ano. Naznačil střelu po ledě a napálil puk nad klesajícího Svobodu.

Už v úterý čeká hokejovou Plzeň výpad na led Komety Brno.

PLZEŇ - VÍTKOVICE 1:2 po SN (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 26. Duda (Martin Straka, Kratěna) - 55. Punčochář (Húževka, J. Káňa), rozhodující nájezd R. Hruška. Rozhodčí: Kalivoda, Pešina - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 4730.

Plzeň: A. Svoboda - Marušák, J. Jeřábek, Dan Růžička, St. Pierre, Kinrade, Dresler, Ruprecht - Horna, Martin Straka, Kratěna - Duda, Jan Kovář, Pletka - Dvořák, Pitule, Johnson - Stránský, Lev, Mrňa. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Michal Straka.

Vítkovice: Málek - Ovčačík, Rehák, Punčochář, Voráček, Bartoň, Kudělka, Sloboda, Sedlák - Štefanka, Húževka, J. Sýkora - Pabiška, Strapáč, T. Káňa - Šedivý, Burger, J. Káňa - Szturc, R. Hruška, Klimek. Trenér: Trličík.