Výrazně k tomu přispěl i Ryan Hollweg, který se překvapivě objevil v ofenzivě Indiánů. Předtím hrál totiž zápas naposledy téměř před třemi měsíci. Mimo hru drželo amerického útočníka zranění kolena, následná operace a dlouhá rekonvalescence. Vynechal 25 zápasů. Včera ale naskočil, ačkoliv se jeho návrat očekával teprve po nadcházející reprezentační přestávce.

„To rozhodnutí bylo jen na mně. Naplno jsem trénoval už týden, předtím jsem pracoval na fyzičce a cítil jsem, že koleno drží a že s ním nemám problém," říkal po zápase dvaatřicetiletý borec s drsnou pověstí i vizáží, kterou zdůrazňuje bujná kštice vlasů a divoký plnovous.

Co vás vedlo k uspíšení návratu do zápasová vřavy?

Z naší sestavy vypadli nemocní Kubalík s Indrákem a tak jsem chtěl týmu pomoci. Nejlepší cesta, jak se dostat zase do formy, je hrát a já jsem rád, že jsem zpátky na ledě.

Jak se vám po tak dlouhé době hrálo?

Je to jako by znovu začínala sezona. K optimu toho hodně chybí, nějaký čas to bude ještě chtít, ale jsem zpátky a věřím, že s každým dalším zápasem to bude jen lepší.

Na Pardubicemi jste vyhráli 4:1. Byl průběh střetnutí tak jednoznačný, jak výsledek napovídá?

Myslím, že jsme odehráli dobrý zápas. V úvodu jsme měli velkou převahu, dali první gól, což nás uklidnilo. Přidali jsme i druhou branku a potom se to trochu zkomplikovalo. Soupeř měl dlouhou přesilovku čtyři na tři, pět na tři a snížil. To byly ale asi jediné chvíle, kdy nás zatlačil a dostal do problémů. Klíčový byl gól na 3:1 a potom jsme už zápas kontrolovali. Z výhry jsme měli obrovskou radost nejen kvůli sobě, ale vyhrát jsme chtěli i kvůli fanouškům.