Od loňské premiéry zaznamenal turnaj žáků šestých tříd řádný rozmach. Prvního ročníku se zúčastnilo devět týmů, letos už to je dvacet.

Kromě domácích Lasselsbergeru Plzeň a Meteoru Třemošná se představí například američtí Florida Everblades, Piter 96 a SKA St. Petěrburg z Ruska či slovenský HKM Zvolen. Nechybí ani obhájce prvenství Sparta Praha a poražený finalista Kometa Brno.

„Každý z týmů má různé požadavky, například že nechce hrát první zápas. Všechno splnit nejde, takže program určí los. Až večer se týmy doví, kdy a s kým vlastně hrají,“ vysvětlil důvody k uspořádání večerní akce předseda organizačního výboru Zdeněk Hůrka.

Do prvního z pěti košů jsou nasazeny celky Lasselsbergeru, Třemošné a loňští finalisté.

Základní část turnaje se odehraje v pěti skupinách. Jejich vítězové postoupí přímo do čtvrtfinále, druhé a třetí týmy čeká předkolo.

Celkem bude odehráno skoro sedmdesát zápasů. „Troufám si říct, že je to největší hokejový turnaj, který se v Plzni hrál,“ dodal Hůrka.

Boje o vítězství ve druhém Lekov Cupu začnou v obou halách plzeňského zimního stadionu a v Třemošné zítra po osmé hodině ráno, finále se bude hrát v neděli od 18 hodin v plzeňské ČEZ Aréně.