Hokejový dorost válí, Přikryl hráčem měsíce

Plzeň – Mládež hokejové Škody Plzeň se znovu neztratila ve svých extraligových soutěžích a opět vynikali jednotlivci.

11.10.2017

Jaroslav Špaček gratuluje Filipu Přikrylovi.Foto: HCP / Milan Podpera

Junioři vyhráli v Liberci 6:3, když o třech bodech rozhodli v poslední třetině pěti brankami. „První dvě třetiny jsme nehráli dobře. Měli jsme málo pohybu a nebruslili jsme. Před třetí částí jsme si něco řekli a nastoupili úplně jinak. Pomohly nám také přesilovky, které jsme využili. Důležité bylo, že jsme v závěru ustáli dvouminutové dvojnásobné vyloučení,“ uvedl asistent trenéra František Černý.

Branky Plzně: 27. Vavřička, 45. a 50. Rubner, 47. Eret, 60. Hanzlík, 60. Reitspies.

Sestava: Beran – Kaňák, Kačena, Staněk, Váchal, Čada, Sysel, Čechura – Reitspies, Hanzlík, Matiášek, Vavřička, Pour, J. Roubal, Kovařík, Červenka, Eret, Přikryl, D. Roubal, Rubner.

V následujícícm 10. kole junioři prohráli v Mladé Boleslavi 1:4. „Utkání jsme si prohráli kvůli neproměněným šancím a tomu, že jsme byli nedisciplinovaní, zejména ve třetí třetině,“ řekl trenér David Bruk.
Junioři jsou v extralize třetí se ztrátou dvou bodů na lídra, ale mají o jeden zápas méně než první Brno.

Branka Plzně: 55. Rubner.

Sestava: Kolář – Kačena, Štěpánek, Staněk, Váchal, Čada, Sysel, Čechura – Reitspies, Hanzlík, Matiášek, Vavřička, Pour, Roubal, Kovařík, Kokoška, Červenka, Eret, Roubal, Rubner.

Starší dorostenec Filip Přikryl se stal hráčem měsíce září v extralize staršího dorostu. Šestnáctiletý talent v sedmi zápasech posbíral neuvěřitelných jednadvacet bodů (4+17). Přidal i dvě střetnutí v juniorech (0+1). Skvěle reprezentoval i v národním mužstvu do sedmnácti let. Během sedmi utkání nasázel čtyři branky a na dalších osm nahrál.

Starší dorostenci zvítězili na Kladně 9:2. Třikrát skórovali Martin Lang, Matěj Kolda a Kamil Hajšman.

Branky Plzně: 1., 18. a 22. Lang, 11., 42. a 48. Hajšman, 13., 34. a 51. Kolda.

Sestava Plzně: Altrichter – Houdek, Kaňák, Novák, Váchal, Lokajíček, Šilhán, Šiller, Staněk – Hajžman, Přikryl, Rozsahegyi, Kolda, Krýner, Princl, Kolář, Hajšman, Procházka, Lang, Hasman, Šeba.

Zápas 10. kola byl pro plzeňské dorostence tvrdším oříškem. S Litvínovem doma vyhráli 4:3. Začátek se nám nepovedl, po první třetině jsme prohrávali 0:2. Ve druhé části jsme to otočili na 4:2, ale třetí třetina zase vypadala špatně,“ viděl zápas trenér Ivan Vlček.

Starší dorostenci vedou tabulku skupiny A extraligy.

Branky: 24. Houdek, 31. Hasman, 35. Hajžman, 39. Lang.

Sestava: Altrichter – Houdek, Kaňák, Novák, Váchal, Lokajíček, Šilhán, Šiller, Staněk – Hajžman, Rozsahegyi, Kolda, Krýner, Princl, Rohla, Kolář, Hajšman, Procházka, Lang, Hasman, Šeba.

Mladší dorostenci Indiánů vyhráli v 7. kole v Chomutově na nájezdy 5:4 a jsou v čele tabulky skupiny Západ.

Branky Plzně: 33. Kremláček, 34. Marcel, 50. Hollar, 58. Kuchárik, rozh. náj. Malát.

Sestava: Čech – Páník, Hamšík, Pánek, Jiříček, Kremláček, De Sousa, Malák – Vágner, Slanina, Soukup, Hollar, Šiler, Marcel, Adamec, Malát, Ženíšek, Kuchárik, Kvasnička.

Slepici v nemocnici pomáhali chytit i pacienti

Plzeň - Za půl hodiny už zatoulané zvíře běhalo v domovském výběhu na statku Černá ovce.

Tomáš Hořava: Série je úžasná, chceme v ní pokračovat

Plzeň – Když k němu tři minuty před přestávkou v utkání s Brnem posunul hlavou Michael Krmenčík míč, viděl před sebou odkrytou část branky.

Politika je živila, musí se poohlédnout jinde

Plzeň – Byli dlouholetými poslanci, volební porážka jim ale věští konec kariéry politiků na celý úvazek.