„Ludwiga jsme viděli v několika zápasech na videu a splňoval naše požadavky. Je to velký, silný hráč s výbornou střelou a dobrým bruslením. Nezaměňoval bych to ale s tím, že je to stejný hráč jako Ryan Hollweg," uvedl na klubovém webu sportovní manažer HC Škoda Plzeň Tomáš Vlasák. „Sáhli jsme po něm, protože umí dávat góly a protože je silný v předbrankovém prostoru, kde nám důraz trochu chyběl. Není náhoda, že v minulých dvou sezonách vstřelil 28, respektive 20 branek," dodal Vlasák.

Příchodem Ludwiga Blomstranda Škoda Plzeň zaplnila volné místo, které měla v útoku. "Ohledně obránce - stále jsme v jednání, jsme před finální dohodou. Jakmile bude vše vyřízené, okamžitě jméno zveřejníme," doplnil Tomáš Vlasák.

188 centimetrů vysoký a 102 kilogramů vážící Ludwig Blomstrand je bývalým mládežnickým reprezentantem Švédska. S výběrem do 18 let získal forvard na světovém šampionátu této kategorie v roce 2010 stříbrnou medaili. 

V roce 2011 byl Blomstrand draftovaný ve 4. kole jako 120. hráč týmem NHL Vancouver Canucks. V zámoří se stal útočník součástí mužstev Chicago Wolves a Utica Comets v AHL, ve kterých odehrál celkem 15 zápasů a vstřelil jeden gól. V letech 2013 až 2016 působil v týmu Kalamazoo Wings v další zámořské soutěži ECHL, bodově se Blomstrandovi dařilo skvěle. Pro ročník 2016/17 Ludwig Blomstrand zvolil návrat do Skandinávie, kde opět posílil mateřský klub Almtuna IS. Po jedné sezoně následoval další přesun, po krátké epizodě v mužstvu Karlskrony ve švédské nejvyšší soutěži se útočník pro uplynulé čtyři sezóny stal součástí celku Södertälje SK ve druhé nejvyšší lize. I zde se Blomstrand prezentoval vysokou produktivitu, v minulém ročníku posbíral ve 44 zápasech dohromady 37 kanadských bodů (20+17).