Doma porazili jak švýcarské Lugano, tak obhájce titulu Jyväskylä z Finska a před odvetami navíc  svůj kádr ještě posilují. Zatím na měsíc se Indiánům upsal Jiří Novotný - zkušený forvard  a člen národního týmu, který v roce 2010 vybojoval pro Českou republiku naposledy titul mistrů světa.

“Osobně jsem rád, že se nám jednání podařilo dotáhnout do konce. Trenéři si ho přáli mít v týmu, nicméně Jirka stojí o to pokračovat někde v zahraničí, Takže počítáme s tím, že pokud dostane zajímavou nabídku, nejspíš jeho hostování u nás skončí. Vše bude záležet na vzájemné domluvě," uvedl k příchodu pětatřicetiletého útočníka, který naposledy hrál ruskou KHL,  sportovní manažer klubu Tomáš Vlasák.

"Pamatuji si ho jako hráče. Je to neúnavný bojovník s nezlomnou vůlí, který je velice platný v předbrankovém prostoru. Jakou roli ale bude mít v našem týmu, to je zcela v kompetenci trenérů," doplnil Vlasák.

Rodák z Pelhřimova se s plzeňským celkem připravoval už několik dní, ale teprve nyní dospěly obě strany k dohodě.

Prodej vstupenek na Ligu mistrů.
Fandové mají lístky na Real Madrid

Novotný začínal s hokejem v Jindřichově Hradci, prošel ale také mládežnickými týmy Hradce Králové a Českých Budějovic. Již v tomto věku hrál v mládežnických reprezentacích, představil se na  mistrovství světa do osmnácti či dvaceti let.

V roce 2001 byl Novotný draftován v NHL týmem Buffala. V jeho dresu, později i ve Washingtonu a Columbusu, dravý forvard odehrál téměř dvě stovky zápasů a zapsal si jednapadesát bodů.

V sezoně 2009/10 ale přišla změna a uznávaný bojovník odešel do ruské KHL. Tady si zahrál za Mytišči, Astanu, pražského Lva, Jaroslavl, Čeljabinsk a naposledy za Togliatti. V KHL má Novotný na kontě celkem 383 zápasů a v nich 199 bodů.

V české extralize se útočník, který má ve sbírce vedle titulu mistra světa i dva bronzy, se představil pouze v dresu Českých Budějovic. Za jihočeský tým startoval Novotný v šedesáti utkáních, vb nichž vstřelil osm gólů a deset asistencí.

Zápasovou premiéru v plzeňském dresu by si Jiří Novotný mohl odbýt už při nadcházejících odvetách CHL v Jyväskylä a Luganu.

Nejrychlejší ženy na stupních vítězů.  Zleva druhá Barbora Šturmová, uprostřed vítězka Jindřiška Zemanová, vpravo třetí Vendula Janoušková.
Triatlon ovládli Bystřický a Zemanová