Půjde o pikantní souboj.

S Kohouty totiž Západočeši vypadli v posledním play-off hned v předkole překvapivě hladce 0:3 na zápasy a mají jim co oplácet.

Přitom tým z Hané má s Davidem Krejčím v sestavě, posilou z NHL, výrazně vyšší ambice. Cílem je semifinále. V prvním kole Kohouti udolali doma Mladou Boleslav v prodloužení a v neděli nehráli.

No a rovněž jinou Plzeň nadále sužují zdravotní problémy. Proti Třinci se Škodovka musela vedle zraněného Thorella obejít bez centrů Musila s Kodýtkem. V obraně chyběl distancovaný Jiříček a zápas navíc nedohrál Schleiss.

„Situace je složitá. Uvidíme, zda alespoň někdo z těch hráčů bude schopný nastoupit. Snad Thorell by se v týdnu mohl konečně zapojit do utkání,“ uvedl plzeňský trenér Václav Baďouček.

O to cennější výhra nad nabitým celkem Ocelářů je.

„Třinec je top tým ligy. Ale kluci hráli perfektně. Celý zápas drželi tempo, hodně stříleli a dotáhli jsme to do vítězného konce. Paráda,“ konstatoval brankář Dominik Furch.

Zkušený gólman, který je ve Škodovce zatím do konce září, propustil z 24 třineckých střel jen jen dvě a výhrou si osladil premiéru před plzeňským publikem. „Klíčový byl týmový výkon celých šedesát minut. A pomohlo nám, že jsme Třinec nepustili do náskoku,“ zdůraznil Furch.

V prostřední části sice obhájci titulu srovnali na 1:1, ale Indiáni si po trefě Matyáše Kantnera vzali vedení zase bleskově zpět. „Bylo důležité, že jsme se po obdrženém gólu nenechali zatlačit a v dalším střídání jsme dali na 2:1. Dotahovat s Třincem nějakou ztrátu by bylo smrtící,“ podotkl autor možná klíčové trefy zápasu.

A těsný náskok Indiáni uhájili i v závěru už za stavu 3:2. „My jsme předtím dali na 3:1, takže nebyl důvod k panice. Střídačka žila, vzájemně jsme se podporovali a ubojovali jsme tři body. Tak můžeme uspět i v dalších zápasech,“ zdůraznil 23letý forvard.

A jak se na souboj s Plzní chystali Hanáci? „Po páteční výhře jsme si trochu oddechli, ale v neděli jsme už zase zařezávali. Je třeba se dál sehrávat,“ prohlásil olomoucký ofenzivní klenot David Krejčí. „Předtím jsem dlouho nehrál, a tak jsem rád, že jsem chodil do všech herních situací včetně oslabení,“ uvedl 35letý borec.

Radost elitnímu českému centru dělala i atmosféra v olomoucké hale. „Lidi byli úžasní. Je to jeden z důvodů, proč jsem se sem vracel,“ řekl vítěz Stanley Cupu.

Lotyšský útočník Martins Dzierkals pózuje s pukem s nímž dal první gól v extralize.
Dzierkals dal gól a poprvé si užíval si, jak fanoušci skandují jeho jméno