Plzeň – Hokejoví Indiáni z plzeňské Škodovky mají kondici, ale umějí to i s fotbalovým míčem. Po výhře v Lužanech 7:2 si přípravu na extraligu zpestřili přátelským zápasem v Líních a parádně si zastříleli. Tamní Baník hrající okresní přebor porazili 13:0. Nulu vychytal i v hokeji skvělý gólman Dominik Pavlát. O branky vítězů se postaral hattrickem Jakub Pour, dvěma zásahy Jakub Lev, po trefě přidali Adrián Holešinský s Michalem Houdkem a hrdinou zápasu byl s šesti góly Miroslav Indrák.

close Útok táhne Jakub Pour. info Zdroj: hcplzen.cz/Leontýna Frýbová zoom_in Útok táhne Jakub Pour.

„Bylo znát, že mámě z letní přípravy naběháno. Soupeř postupem času fyzicky odcházel a v závěru nestíhal,“ říkal na klubovém facebooku král střelců.

Ačkoliv hokejisté v přípravě na novou sezonu nepolevují a třeba v úvodu týdne absolvovali běžecký trénink na vrchu Homolka se zátěžovými vestami, zápas odehráli s chutí. „Fotbal nás baví a je to rozhodně lepší než jen běhat. Užili jsme si to,“ konstatoval 27letý útočník, který se do Škody vrátil po třech sezonách, které odehrál v Českých Budějovicích, Vsetíně a Kladně.

Na suchu trénují Indiáni šestý týden. „Z obecné vytrvalosti jsme přešli do rychlosti. Čekají nás ještě dva a půl týdne přípravy zakončené soustředěním, pak krátké volno a jdeme na led. Na což se už těšíme,“ prohlásil Miroslav Indrák.