Týden volna uplynul a hokejisté Škody Plzeň vyjeli na led k finální části přípravy na nadcházející ročník extraligy.

Plzeňský klub chce dát zapomenout na minulou sezonu, kdy Indiáni potřetí v řadě vypadli ze hry už v předkole play-off. Navíc po základní části skončili až dvanáctí, což je nejhorší umístění za dlouhé roky.

Na led dnes poprvé vyjeli hráči extraligové HC Škody Plzeň. Pod dohledem spolumajitele klubu Martina Straky absolvovali po letní pauze bruslařský trénink ve velké hale zimního stadionu.Na led poprvé vyjeli hráči extraligové HC Škody Plzeň. Na trénink dohlíží (zprava) Petr Kořínek a Michal Dvořák.Zdroj: Deník/Zdeněk VAIZ

Tým se také přes léto výrazně obměnil. V sestavě přibylo osm nových hráčů. Další v pondělí, kdy vedení klubu oznámilo angažování kanadského útočníka Luka Adama.

„Už nějaký čas jsme sháněli zkušeného centra. Měli jsme vytipováno pár hráčů, něco nevyšlo, ale figuroval mezi nimi i Adam, a s ním jsme se nyní dohodli. Jde o velkého borce se zkušenostmi i z NHL. Věříme, že bude posilou,“ sdělil hlavní trenér Petr Kořínek s tím, že plzeňský kádr se tak momentálně uzavírá.

„Máme dva výborné gólmany Pavláta a Hlavaje, obrana s příchodem Tomáše Dujsíka a Fina Aleksiho Laaksa má také větší sílu. V útoku jsme udrželi Tomáše Mertla a teď máme i Adama. Navíc se s návraty odchovanců Jakuba Lva, Petra Straky, Míry Indráka i dalších posílilo plzeňské jádro,“ podotkl Kořínek.

Se složením kádru je spokojený. O mnoho víc než loni, kdy se se na střídačku áčka Škodovky vyšvihl s asistentem Františkem Bombicem a generálním manažerem Martinem Strakou až v úvodu rozjeté extraligy – po dvou kolech a dvou porážkách.

„Tehdy jsme naskakovali do rozjetého vlaku. Nyní jsme už od jara pracovali na složení týmu. Někdo odešel, ale noví hráči jsou zase zkušenější,“ zdůraznil Kořínek. „Sice dál nemáme typického střelce, ale věříme, že v týmu je řada produktivních kluků, kteří se o góly podělí,“ řekl někdejší úspěšný útočník.

A jak hodnotí první trénink na ledě? „Nebyl špatný. Jak hráči dobře přistoupili k suché přípravě, tak zvládli i nástup na led. Ten je v panujícím horku sice horší, ale kluci si odvedli své a věříme, že se to bude jen zlepšovat,“ sdělil Petr Kořínek.

Herní formu si Indiáni otestují v sedmi přípravných zápasech. První sehrají v úterý 8. srpna ve Strakonicích, kde se utkají s Českými Budějovicemi. Dále se poměří s finským KooKoo, Karlovými Vary, Kladnem a německým Crimmitschau.

Prozatím roční smlouvu podepsal s hokejovým týmem HC Škoda Plzeň kanadský útočník Luke Adam. Třiatřicetiletý centr s téměř stovkou odehraných zápasů v NHL se k týmu připojí začátkem srpna.
Plzeňské hokejisty posílil kanadský útočník Luke Adam se zkušenostmi z NHL