Vždyť plzeňský tým má jinak za sebou obdivuhodnou šňůru. Jedenáct výher po sobě, přes dva měsíce bez porážky a díky bodovým žním se drží dál v čele soutěže.

Jen možná škoda, že prohra přišla zrovna na ledě rivala, kde Plzeňští už v této sezoně jednou propadli. To v lázních prohráli 0:7.

„Tak to vnímají asi fanoušci. My jsme zklamaní především z našeho výkonu. Byl mizerný. Od brankáře po posledního útočníka,“ uvedl plzeňský asistent Milan Razým. „Někdy makáte a prohrajete, ale to nebyl tenhle případ. Nic nám nešlo,“ tvrdil.

Zároveň však připustil, že pro vývoj derby byl klíčový už jeho úvod. „Měli jsme pár šancí, ale nic z toho. Naopak domácí nám pak během chvíle nasázeli tři góly,“ bilancoval Razým. „Za stavu 0:4 jsme zápas dvěma brankami ještě zdramatizovali, ale znovu jsme inkasovali a Energie si pak už výhru pohlídala.“

Plzeň, která nyní vede tabulku o dva body před Pardubicemi, čeká v pátek domácí souboj s osmým Livínovem, v neděli hraje v Praze se Spartou.

„Věřím, že tým se z porážky otřepe a zase zabere,“ prohlásil Razým.

Nejde o tragédii, říká o porážce v derby Vampola

„Každá porážka mrzí. Jsme naštvaní, zklamaní, ale zase nejde o nic tragického,“ reagoval na úterní prohru 2:6 v Karlových Varech plzeňský centr Petr Vampola. „Předtím jsme zase pár zápasů zvládli, teď se nám to po dlouhé době nepovedlo, ale takový je hokej,“ podotkl sedmadvacetiletý forvard.

Derby nevyšlo proto, že soupeř byl lepší nebo se cosi zadrhlo v plzeňské hře?
Asi obojí. Na začátku utkání jsme měli tlak i nějaké šance, ale nedokázali jsme je proměnit a naopak domácím tam spadlo, na co sáhli. Během chvíle třikrát skórovali, a i když jsme ještě vykřesali nějakou naději, byli už v zápase lepší.

Hrála v tom nějakou roli ta dlouhá řada úspěchů, která je za vámi?
Jasně, že do hlavy to vleze, že to tam někde je. Ale teď jsme prohráli, a to by nás mělo zase probrat. Vrátit na zem. Musíme koukat dopředu a zvládnout co nejvíce zápasů z těch, které zbývají do olympijské pauzy. Jako první páteční souboj doma s Litvínovem.

Berete to tak, že hájíte první místo v extralize?
Ne. Důležité je nyní dál bodovat a udržet se v první šestce, v pásmu přímého postupu do play off.