Hokejisté Škody Plzeň přemohli podruhé v přípravě Chomutov.

Na severu vyhráli až po nájezdech 3:2, ale v odvetě na domácím ledě urvali škodováci výhru už v normálním hracím čase, když Piráty porazili 3:1.

Přitom v pořadí sedmý zápasový test nezačal pro Indiány v čtvrtečním horkém večeru vůbec dobře. V čase 3:20 totiž skóre utkání otevřel v přesilové hře hostující Rutta.

Jenže Škodovka ještě do konce první části srovnala zásluhou Bližňáka. Centr prvního útoku se prosadil po střele Lva a přiklepnutí Jeřábka
z dorážky rovněž v přesilovce.

I další gólové trefy čtvrteční přípravy padly v početních výhodách a obě skončily
v chomutovské síti. O výhře rozhodl v třetí části Jeřábek a půlminuty před koncem zpečetil výsledek přesnou ranou Lev.

„Souboj s Chomutovem byl hodně urputný, hokejově asi nešlo o nijak pohledné utkání a naše vítězství bylo ubojované, ale o to víc si ho ceníme. Nálada v týmu je hned lepší," hodnotil čtvrteční výsledek Michal Straka.

„V úterý proti Varům jsme asi podali lepší výkon, dařily se nám kombinace, ale zápas jsme k výhře nedovedli," pokračoval plzeňský trenér. „Teď kluci víc bojovali a střetnutí zvládli. Což v tom horku, na nekvalitním ledě a v narůstající únavě nebylo lehké. Plusem byly i tři využité přesilovky," ocenil kouč.

Oproti úternímu derby trochu pozměnil sestavu. „Zkoušeli jsme nějaké varianty
a třeba Kuba Lev v první lajně, nebo mladý Sklenička 
v obraně s Kácou (Kadlecem) vypadali dobře. Sestava si ale stále teprve sedá, takže určitě změny ještě přijdou," uvedl Michal Straka.

Asistencí a hlavně rozhodujícím gólem přispěl k porážce Pirátů obránce Jakub Jeřábek. „I když šlo jen o přípravné utkání téměř měsíc před startem extraligy, tak každé vítězství potěší. Nálada v kabině se uvolnila a je i větší chuť do tréninku," řekl čtyřiadvacetiletý bek. „Chtěli jsme vyhrát a důležité bylo, že v prostřední třetině jsme přestáli jejich přesilovky, z toho minutu a půl ve třech proti pěti," zdůraznil.

A jaké je to hrát hokej v panujících vedrech? „Je to peklo, na ledě i v kabině. Pot z vás leje tam i tam. Nejde uniknout," tvrdí Jeřábek. „Pořádně si neodpočinete ani doma a jít se koupat je taky risk, protože sluníčko z vás vysaje veškeré zbytky sil."

Příští týden sehraje Škodovka dva přípravné zápasy
u soupeřů, v úterý ve Znojmě a ve čtvrtek v Karlových Varech. Zatímco na Moravu vezmou trenéři mladé hráče, 
k odvetě do Varů chtějí Indiáni vyrazit v plné síle.