V úterý se od 17.30 hodin hraje v plzeňské HM Areně a potom ve čtvrtek ve stejný čas na severu Čech.

„Pár těch mladých kluků, Vavřičku, Kokošku, Rubnera a Kantnera, jsme vrátili do juniorky, další do druholigových Klatov a máme k dispozici pět pětek plus gólmany. To jsme chtěli, aby byla v týmu dál konkurence, protože o pár hráčích ještě přemýšlíme,“ popsal dění v plzeňském kádru trenér Ladislav Čihák.

V nadcházejících soubojích s Piráty bude proto míchat sestavou. „V tréninku se kluci nějak ukazují, ale víc odhalí jen zápas. Přitom budeme hledat vhodné typy do přesilovek, oslabení, ale také pro hru tři na tři v prodloužení. Jak nám ukázal předchozí zápas s Jižní Koreou, ne všichni tuhle situaci zvládají,“ podotkl kouč.

Do úterního střetnutí se semifinalistou minulého extraligového play-off tak Indiáni vyrukují znovu v nejsilnější sestavě.

S dvěma výjimkami.

Chybět bude stále kapitán Ondřej Kratěna, který se zotavuje po operaci kolena. Dobrá zpráva je, že čtyřicetiletý útočník už trénuje s týmem na ledě. A ze zkušených dostane volno ještě centr Jaroslav Kracík.

„Oproti utkání s korejskou reprezentací sestavu přeházíme. Třeba v útoku s Gulym (Milanem Gulašem) a Mertlíkem (Tomášem Mertlem) místo Honzy Schleisse nasadíme Petra Straku,“ prozradil Čihák.

„Letos je tým nabitější, ale chce si to udržet čistou hlavu a makat,“ komentoval Jan Schleiss boj o místo v sestavě Škodovky.

Šanci hrát vedle ostřílené dvojky Gulaš, Mertl si pochvaloval. „Jsou to skvělí plejeři, ale nemůžu si vybírat. Předtím jsem nastupoval v lajně s Jardou Kracíkem, teď naskočím nejspíš s Preisou (Miroslavem Preisingerem) a Chalupou,“ řekl dvaadvacetiletý forvard.

Chomutov v prvním přípravném utkání sice v prodloužení porazil ruský Jekatěrinburg 4:3, ale potom podlehl doma Liberci 1:6 a s nováčkem německé nejvyšší soutěže z Bremerhavenu padl 2:5. Plzeň manévry před extraligou začala bez opor porážkou 1:4 s Mladou Boleslaví, aby poté porazila prvoligové České Budějovice 4:2 a naposledy Indiáni ve svižném utkání přetlačili výběr Jižní Koreje po nájezdech 2:1.