Volno po drsné kondiční přípravě je minulostí.

Hokejisté Škody Plzeň obuli brusle a padesát dní před startem extraligy vyjeli ve výzbroji na čerstvě zaledovanou plochu plzeňské arény.

„Už ve středu hráči absolvovali stejně jako před startem letní přípravy speciální fyzické testy. A teď jsme začali na ledě. Sešlo se pětadvacet kluků. Až na Radka Mužíka a Zacka Malíka, kteří jsou s dvacítkou na kempu ve Finsku, kompletní kádr,“ řekl včera novinářům hlavní trenér Ladislav Čihák.

Hráči, rozděleni do dvou skupin, střídali led s posilovnou.

Do tréninku zasáhla i největší letní posila Škody útočník Tomáš Mertl nebo kapitán týmu Milan Gulaš, kteří předtím trénovali individuálně.

„Kluci si oživili pohyb na ledě. Dál už to bude hodně o bruslení, tréninky budou mít kondiční ráz, ale chceme to směřovat i do kvality. Aby přihrávky šly na hokejku a cvičení měla nějakou myšlenku,“ uvedl Čihák.

Kádr Indiánů, kteří v extralize druhý rok po sobě vybojovali bronz a třetí skončili také v uplynulé Lize mistrů, se po sezoně výrazně změnil.

Tým opustilo jedenáct hráčů v čele s reprezentačním centrem Janem Kovářem, veteráni Ondřej Kratěna s Václavem Nedorostem, zámořští beci Nick Johnson a Conor Allen nebo talentovaný David Kvasnička.

Naopak nově se v plzeňské kabině hlásilo devět borců.

Vedle Mertla, který se do Škodovky vrací po roce v čínském Kunlunu, také důrazný obránce Bohumil Jank nebo ze Vsetína nejproduktivnější hráč první ligy Luboš Rob. „Kádr bude možná ještě o něco užší, ale je kvalitní,“ řekl Čihák. „Jestli, tak bych bral ještě jednoho tvrdšího beka,“ podotkl kouč.

O možném složení řad má jasno. „Třeba Mertlík by měl oprášit klapající spolupráci s Gulim. Pohromadě začne i útok Straka, Kodýtek, Eberle a některé další dvojice. Není to však dogma, víc se ukáže v přípravných zápasech,“ sdělil osmatřicetiletý trenér.

První ze čtyř zápasových testů absolvuje Škodovka v úterý 6. srpna v Milevsku s prvoligovými Českými Budějovicemi.

V závěru srpna pak Plzeň vstoupí do bojů v základní skupině Ligy mistrů a v pátek 13. září rozehraje na Spartě extraligu.

Laťka úspěchu je nastavena vysoko. „Vlčáků lačnících po nejvyšších příčkách bude ale v extralize daleko víc. Náš cíl je play-off a pak se dostat co nejdál. Věřte, že po dvou semifinálových sériích bych byl strašně rád, kdyby Plzeň zažila finále. Čeká nás však dlouhá cesta a hodně práce,“ zdůraznil Ladislav Čihák.

Program HC Škoda Plzeň

Přípravné zápasy

Úterý 6. srpna: Č. Budějovice – Škoda Plzeň (Milevsko, 17.30)

Čtvrtek 8. srpna: Škoda Plzeň – Kladno (17.30)

Úterý 20. srpna: Kladno – Škoda Plzeň (17.30)

Čtvrtek 22. srpna: Klatovy – Škoda Plzeň (17.30)

Liga mistrů

1. kolo: čtvrtek 29. srpna: Škoda Plzeň – Hämeenlinna (17.00).

Extraliga

1. kolo: pátek 13. září: Sparta – Škoda Plzeň