„Po zvládnuté baráži jsem čekal na vyjádření Kladna, které na mě mohlo ještě uplatnit opci. Když se tak nestalo a objevila se možnost návratu do Plzně, neváhal jsem ani vteřinu,“ uvedl pro web plzeňského klubu Indrák s tím, že modrobílí nebyli se svou nabídkou jediným týmem.

Příchod Indráka vítá i generální manažer plzeňského klubu Martin Straka. „Míra v našem klubu působil od svých šestnácti let, bereme ho proto jako našeho odchovance. Jak už jsme avizovali, chceme, aby se k nám naši kluci vraceli a hráli v našich barvách,“ uvedl k podpisu smlouvy Straka. „Věřím, že Míra bude pro náš klub platným členem a že zapadne do aktivního stylu hry, kterým se plánujeme prezentovat. Chceme mít širší kádr s možnými alternacemi sestavy,“ pokračuje. Indrákův návrat je podle něj také reakcí na situaci ohledně neuskutečněného příchodu Jana Slaniny z Prostějova. Klub však i nadále hledá elitního, rozdílového útočníka, jak na začátku května avizoval.

V kabině nebude Indrák platit za úplného nováčka. V jednom dresu se potká například se svým velkým kamarádem Jakubem Lvem, jenž se do Plzně rovněž po letech vrací. „Nebude to ale jen o Lvíčkovi, znám totiž z kabiny řadu dalších kluků. Zůstali jsme v kontaktu po celou dobu, i když jsme nehráli v jednom týmu,“ dodal Indrák.“

V modrobílém dresu nastoupil v extralize poprvé jako mladíček v sezoně 2013/14. Do roku 2020, kdy byl vyměněn do Vítkovic, slavil s Plzní tři třetí místa v extralize. Poté oblékal dres Českých Budějovic, Vsetína a Kladna. V extralize zatím odehrál 427 zápasů s bilancí 98 branek a 92 asistencí.

Indrák je pro Škodovku už devátou letní posilou, už dříve klub oznámil příchody Jakuba Lva, Samuela Hlavaje, Aleksiho Laaksa, Ondřeje Matýse, Filipa Jansy, Daniela Maláka, Tomáše Dujsíka a Petra Jelínka.