Škodovka v závěru odvety se švédskou Skellefteou nejprve odvrátila vyřazení, aby poté v nájezdech zpečetila výhru 2:1 a slavila postup. Fantazie.

„Je to parádní úspěch. Všichni jsme moc šťastní a je skvělé, že si postup s námi mohli užít i fanoušci,“ rozplýval se Ladislav Čihák. „Zápas jsme si poctivě odpracoval a hokejový pán Bůh to viděl,“ doplnil trenér.

Ani podesáté tak Indiáni v Lize mistrů neprohráli a po Luganu, Jyväskyllä, Banské Bystrici a Bolzanu se vypořádali také se Skellefteou.

Po remíze 3:3 z prvního utkání ve Švédsku otvíralo brány semifinále jen vítězství. V 58. minutě se sice hosté ujali vedení, ale famózní jízdu Indiánů tím nezastavili. Při hře bez gólmana se zaskvěl vyrovnávací trefou obránce Jakub Kindl. Do sirény chybělo 36 vteřin.

„Milan Gulaš mi krásně nahrál. Chvíli předtím jsem měl úplně stejnou střelu, ale netrefil jsem bránu. Tentokrát jejich gólman vůbec nic neviděl. Myslím, že Honza Kovář skvěle clonil. Stačilo už jen trefit branku,“ říkal šťastný střelec.

Také skóre rozstřelu otevřeli hosté, ale Petr Kodýtek srovnal a další zásahy Indiánů přidali Jan Kovář s Milanem Gulašem. Naopak Seveřané brankáře Frodla už nepřekonali. Bylo rozhodnuto.

Vítězný gól si tak v nájezdech připsal Kovář. „Sebevědomí nám dodala výhra v Litvínově, kde jsme také vyhráli po nájezdech. Kody to načal a Guli potom uklidnil. Překvapilo nás, že se před nájezdy nečistil led, ale i tak jsme to zvládli,“ říkal zkušený forvard.

Za Plzeň hrál teprve třetí zápas v sezoně. „Byl to dobrý hokej, hodně o bruslení. Skelleftea měla šikovné kluky, některé i znám, hrál jsem proti nim v nároďáku. Na konci to bylo o nervy, Kuba Kindl to však naštěstí trefil a pak už bylo dobře,“ prohlásila ofenzivní posila.

V semifinále narazí Škodovka na tým Frölunda HC z Göteborgu, který ve čtvrtfinále vyřadil Kometu Brno. První zápas je na programu 8. ledna ve Švédsku (začátek 18.30), týden nato se hraje odveta v Plzni (17.30).

„Frölunda je další silný soupeř. Mají asi čtyři švédské tituly, dvakrát vyhráli Ligu mistrů, ale jednoznačně říkám, že chceme jít do finále. Tečka,“ nechal se slyšet trenér Ladislav Čihák.

Hráčům přes pauzu v extralize nedal vydechnout. „Volno bude jen pátek, sobota,“ avizoval kouč.

Do extraligového kolotoče se Škodovka vrátí ve středu 19. prosince doma soubojem s Libercem (od 17.30 hodin).