Plzeň – Na ledě jsou hokejisté Škody Plzeň čtvrtý týden a tréninkový dril si v příštích dnech zpestří dvojzápasem s Vervou Litvínov.

V úterý se Indiáni představí na severu Čech a odveta v Plzni je na programu ve čtvrtek. Oba přípravné duely začínají shodně v 17.30 hodin.

Trenér Václav Baďouček avizuje, že Škodovka do utkání v Litvínově vyrukuje oproti úvodnímu hernímu testu s prvoligovým Šumperkem (4:0) s lehce obměněnou sestavou.

„V obraně bude chybět lehce zraněný Honza Piskáček, ale chceme vidět i další hráče, takže v sestavě dojde k nějakým změnám. Nastoupíme proti silnějšímu soupeři než byl Šumperk. Navíc na extrémně malém kluzišti, které si Verva pro nadcházející ročník extraligy připravila,“ uvedl jeden z dvojice hlavních koučů plzeňského celku.

V uplynulé sezoně skončil Litvínov na 13. místě, zůstal mimo play-off a tým, podobně jako kádr Plzně, prošel v létě zásadní obměnou.

Kariéru ukončily ikony Viktor Hübl, František Lukeš i František Gerhát a dál nepokračuje ani Richard Jarůšek. Navíc z obrany zmizely dvě opory – Aaron Irving a Uvis Balinskis. V reakci na ztráty kádr Vervy oživila šestice borců a nově se tvořící tým zatím v přípravě vítězí. Na úvod chemici porazili prvoligový Sokolov na jeho ledě 3:0 a poté doma extraligovou Energii Karlovy Vary 5:2.

V Plzni se protočila hned desítka hráčů, tým získal na výšce, váze i důrazu, ale zato musí najít náhradu za dvojici zkušených produktivních borců – beka Petera Čerešňáka (Pardubice) a útočníka Michala Bulíře (Liberec).

V první herní prověrce proti Šumperku nasázela Škodovka čtyři góly, aniž by inkasovala, a svůj výkon okořenila i výrazně tvrdší hrou.

„Dopadlo to lépe než loni, kdy jsme doma se Šumperkem padli 1:3 (úsměv). Už v první třetině jsme si vytvořili spoustu šancí a ve druhé části jsme pak čtyři proměnili. Ale byla tam i negativa a pořád je na čem pracovat,“ zdůraznil Baďouček. „Chybovali jsme třeba v dobruslování situací v obranném pásmu, na což jsme v tréninku zareagovali. A že jsme hráli tvrději než dřív? To jsme od kluků chtěli a doufejme, že v tom trendu budeme pokračovat. A vůbec, že se náš herní projev bude dál zlepšovat,“ prohlásil zkušený kouč.

Tereza Hrochová (číslo 410) při maratonu na mistrovství Evropy v Mnichově.
Hrochová chtěla vzdát maraton. Realizační tým nezvládl servis, zlobí se atletka