VTřemošné zdolala Finsko 5:2, vneděli zakončí třídenní akci zápasem sRuskem. Ten začíná v17 hodin vRokycanech.

Branky začali vTřemošné až ve druhé třetině. Nejprve se v25. minutě trefil plzeňský debutant Matějka, hned o osmatřicet vteřin pozdějiChlouba. Třetí zásah přidal Soudek. Finové ale ještě do konce druhé dvacetiminutovky odpověděli voslabení Pulkkinenem.

Další branku přidali čeští hokejisté v53. minutě, podruhé se prosadil nejlepší hráč českého týmu Robin Soudek. „To byl důležitý gól, který asi definitivně rozhodl. Dvoubrankové vedení je totiž ošemetné. Dostanete kontaktní gól a hráči mohou zpanikařit,“ označil jeden zklíčových okamžiků duelu trenér českého týmu Radek Kampf.

Závěr ale jeho svěřenci odehráli převážně voslabení a doplatili na to. Vpřesilovce pět na tři se trefil Pakarinen. „Naše zbytečné tresty mohly zápas zbytečně ovlivnit,“ vytýkal sérii hráčům sérii vyloučení Kampf.

Finští trenéři zkusili na konci utkání ještě power play umocněnou vyloučením Šenkeříka, po dvanácti vteřinách ale jejich naděje na zdramatizování zápasu uhasil gólem do prázdné branky kapitán domácího celku Nestrašil.

„Oproti zápasu se Švédskem jsme od začátku hráli to, co jsme si řekli. Vprvním utkání si na ledě totiž každý dělal, co chtěl,“ srovnal Kampf první dvě vystoupení českého celku na turnaji. „Dneska jsme klukům říkali, aby hru zjednodušili, abychom neztráceli puky ve středním pásmu. Kluci taktiku dodrželi a to bylo důležité,“ dodal trenér juniorského týmu Lasselsbergeru Plzeň.

Výsledek: Česká republika „17“ – Finsko „17“ 5:2 (0:0, 3:1, 2:1). Branky: 29. a 53. Soudek, 25. Matějka, 25. Chlouba, 60. Nestrašil – 35. Pulkkinen, 55. Pakarinen. Vyloučení: 13:8, navíc Haula (Fin.) 10 min. Využití: 1:0. Voslabení: 1:1. Rozhodčí: Pešina – Bláha, Kostka. Diváků: 250.

Sestava ČR: Novotný – Grin, Pláněk, Soukup, Doležal, Horák, Jeřábek, Polášek, Šenkeřík – Křivohlávek, Skalický, Soudek, Žejdl, Honejsek, Chára, Chlouba, Nestrašil, Poletín, Rachůnek, Šlahař, Matějka.