Po dvou výpadcích na vlastním ledě, které doháněli u soupeřů, dokázali hokejisté Škody Plzeň před svými fanoušky zase zabrat.

V netradičním pondělním termínu udolali Indiáni v HM Areně trápící se mistry z Litvínova 2:1 a v našlapaném pořadí extraligy se posunuli na druhou příčku za suverénní Liberec.

Po 31 odehraných kolech mají Plzeňští na kontě 56 bodů, o 14 méně než urvali liberečtí Tygři na prvním místě. A jen dva body ztrácí na Škodovku dvojice pronásledovatelů, čtvrtý Mountfield HK a třetí Sparta, která však odehrála o dva zápasy méně.

„Každý bod se počítá, rozestupy mezi týmy v tabulce jsou až na odskočený Liberec stále minimální. Jsme rádi, že jsme doma konečně vyhráli za tři body a navázali na předchozí výhru v Olomouci," ocenil zisk asistent trenéra Ladislav Čihák.

Pozici v popředí tabulky bude Škodovka hájit už dnes, kdy zápasem ve Vítkovicích ukončí rok 2015 a zároveň zahájí tažení po arenách soupeřů. Na cizím ledě se Indiáni představí rovněž v neděli ve výjimečném utkání pod širým nebem v Brně s Kometou a sérii venkovních střetnutí zakončí další víkend v Hradci Králové a v Praze duelem se Spartou.

„Momentálně se soustřeďujeme na utkání ve Vítkovicích. Rádi bychom tu rok zakončili výhrou a prodloužili naši krátkou sérii o další vítězný zářez," zdůraznil Čihák.

Plzeňský celek vyrazil k zápasu v Ostravě už včera po dopoledním tréninku. Souboj v tamní ČEZ Areně začne dnes v 17.00 hod.

Tým Vítkovic podobně jako mistrovský Litvínov neprožívá úspěšné období. Z osmi prosincových utkání dokázali svěřenci trenéra Ladislava Svozila bodovat jen jednou a v tabulce jsou desátí.

„Nedaří se jim, ale určitě dělají maximum, aby se zvedli. Pro nás to znamená chytit začátek utkání, hrát aktivně a dát nějaký gól. Přesně takhle jsme se odpíchli k výhře nad Litvínovem," uvedl Čihák.

Škodovka by měla do dnešního duelu vyjet ve stejné sestavě jako proti Vervě. Tedy i s útočnou posilou Tomášem Svobodou, který angažmá v modrobílém dresu začal famózně. Sedmadvacetiletý forvard si ve dvou zápasech připsal tři body za dvě branky a asistenci. Navíc v souboji s Litvínovem vstřelil vítězný gól. „Věděli jsme, že Tomáš je kvalitní hráč a vítáme, že vedení klubu po něm sáhlo," sdělil Ladislav Čihák.

Vítkovice může případné další zaváhání stát místo v první desítce. „O kvalitách a síle Plzně není třeba moc mluvit. My ale potřebujeme body," prohlásil trenér Svozil.