Z Litvínova si hokejisté HC Plzeň 1929 přivezli nářez, jaký už dlouho nepamatují.

V utkání 23. extraligového kola padli indiáni 2:8.

„Napraskávalo to, až to ruplo,“ charakterizoval vývoj nepovedeného střetnutí trenér Marian Jelínek.

Na úvod totiž jeho svěřenci neproměnili několik šancí. Gól nedal z trestného střílení ani kapitán Martin Straka a v samém závěru první třetiny domácí poprvé udeřili.

„To bylo hodně nešťastné. Puk vypadnul u tyčky, kde byl soupeř. Ale to se ještě pořád nic nedělo,“ říkal kouč.

Výrazně hůř bylo po čtyřiceti minutách. „Zvýšili jsme agresivitu, jenže z toho rezultovala jen řada vyloučení, včetně pěti minut pro Geoffa Kinradeho,“ podotkl Jelínek.

Právě při dlouhém trestu kanadského beka Verva dvakrát skórovala a v prostřední části přidala ještě další dva zásahy. Ani to, že Radek Duda stejně jako v pátek proti Třinci snížil při vlastním oslabení, ani střídání brankářů před poslední třetinou už Plzeň nespasilo.

„Dali jsme gól ve čtyřech, ale sami jsme v přesilovce také inkasovali. To utkání nám hrubě nevyšlo. Po třech výhrách nejde o katastrofu, ale štve to,“ připustil trenér.

Zvlášť při vědomí, že bodový přísun na plzeňské konto v druhé čtvrtině soutěže výrazně zeslábl.

Zatímco v úvodních 13 zápasech pobrala parta kolem Martina Straky 25 bodů, z dalších devíti jen dvanáct.

Také proto, že tým stále sužuje citelná marodka. K dlouhodobě zraněným Tomáši Frolovi, Františku Kaberlemu a Tomáši Vlasákovi přibyli nově Pavel Vostřák a v neděli i Tomáš Pitule.

„Náš kádr není nijak široký. V dané situaci nezbývá než bojovat o každý bod a doufat v brzký návrat Vlasáka s Kaberlem,“ uvedl Jelínek.

V tomto týdnu čekají modrobílou družinu tři domácí zápasy. Zítra předehrávka 32. kola s Karlovými Vary, v pátek souboj s Kladnem a v neděli s Pardubicemi.

A očekává se, že plzeňskou defenzivu už podpoří zkušený Jiří Vykoukal. „V neděli to ještě nevyšlo, ale na derby by mohl být Jirka nachystán,“ prohlásil Marian Jelínek.