Méně důvodů k radosti měla ve středečním večeru Škoda Plzeň. Na ledě brněnské Komety vyválčili Západočeši sice bod, ale z vítězství se v utkání 47. kola těšili Moravané. Tým usilující o účast ve vyřazovacích bojích přetlačil lídra soutěže po dramatickém průběhu až v nájezdech.

Výhrou 3:2 přervala Kometa šňůru osmi porážek. Naopak náskok vedoucí Plzně před aktuálně druhým Zlínem se pět kol před začátkem play off snížil na čtyři body.

„Bojovné utkání plné osobních střetů bylo vyrovnané. Hrálo se nadoraz, nikdo nic nevypustil. Je znát, že v této době má cenu každý bod," bilancoval plzeňský asistent Michal Straka.

Úporná bitva měla mimo úvodní minuty strhující tempo. Brankáři se nenudili. Ať Marek Mazanec v indiánské svatyni či jeho protějšek Jiří Trvaj.

„Po reprezentační pauze jsme předvedli solidní výkon, navázali na úspěchy ze zápasů s Vítkovicemi a na Spartě, ale mohli jsme získat víc," říkal Michal Straka. „Zápas ve třetí třetině ovlivnilo víc než přísné vyloučení našeho obránce Tomáše Frola, což mrzí," prohlásil asistent trenéra.

Důrazný Frolo atakoval v běžící 44. minutě brněnského Róberta Petrovického. Ten po nárazu do mantinelu zůstal otřesen ležet na ledě a zápas nedohrál. Stejně jako Frolo. Bek sice nejprve inkasoval dvouminutový trest, který ale sudí záhy zpřísnil na pět minut a do konce utkání.

To se ovšem Plzni hrubě nelíbí a proti verdiktu se oficiálně ohradila.

„Jsme zvyklí, že v utkáních s Kometou se na ledě jiskří a padá hodně trestů. Ale tohle bylo už moc," zdůraznil Michal Straka.

„Tomášův zákrok byl čistý. Soupeře jen dohrával v rohu kluziště a ten atak neustál," bránil obránce Michal Straka. „Ještě když Frolo dostal dvě minuty, říkali jsme si faul to nebyl, ale dobře. Jenže vyloučení na pět minut a do konce utkání považujeme za hrubý zásah," vysvětlil Michal Straka důvod protestu. „Po rozhodčím jsme chtěli vysvětlení, ale ignoroval nás."

Kometa hrála dlouhou přesilovku, nejdřív čtyři na tři a potom pět na čtyři a dvacet vteřin před koncem srovnala na dva dva. „Ztracené body nám protest nejspíš nevrátí, ale jen mlčet taky nejde," podotkl asistent.

Spolu s dalšími členy realizačního týmu ale svěřence chystá už na další boje.

V pátek Plzeň vyráží na led posledního Chomutova a v neděli hostí Indiáni doma od 17.30 hodin adepta na play off z Českých Budějovic.

„Soupeře si nevyberete. Ale jsme zdraví, připravení a věříme, že budeme bodovat," uvedl Michal Straka.