V odvetě příští úterý v Plzni (začátek v 17.30 hodin) by musela Škodovka vedoucí celek švédské ligy porazit o čtyři góly. Ale jen smazat tříbrankové manko, což by odvetu poslalo do prodloužení, bude těžké.

Přesto Indiáni dopředu nic nevzdávají.

„Ještě není nic definitivního. V Plzni to tam může spadnout zase nám. Důležité bylo, že kluci to ani za stavu 2:5 nevzdali a udrželi naději do odvety,“ prohlásil trenér Ladislav Čihák.

Plzeňská výprava letěla do Švédska v den utkání a po zápase se zase vracela domů.

„Do postele jsme se dostali nad ránem, a proto jsem klukům dal na středu volno. V závěru týdne nás čekají dva extraligové zápasy a také dál hrajeme prakticky ob den,“ připomněl hlavní kouč Škodovky.

Přes třígólovou prohru míní, že tým v Göteborgu nepropadl.

„Jasně, stáli jsme o lepší výsledek, ale Frölunda patří k evropské špičce. Není náhoda, že Ligu mistrů už dvakrát vyhrála. Ale my jsme i přes nabitý program, cestování a řadu zraněných se soupeřem drželi krok. Bohužel jsme se nevyhnuli několika slabším pasážím, které zkušený soupeř využil,“ hodnotil Čihák.

První náraz přišel už v úvodu souboje.

Milan Gulaš neproměnil v přesilovce obrovskou šanci, naopak švédští nájezdníci ještě v oslabení skórovali a potom při své početní výhodě přidali druhý zásah.

Plzeň se však díky dvěma gólům ofenzivně naladěného obránce Conora Allena (nakonec zkompletoval hattrick) ještě vrátila do zápasu.

Jenže přišla fatální tříminutovka, v níž Frölunda třemi góly rozhodla.

„Přitom za stavu 2:2 jsme měli více ze hry. Jenže místo abychom přidali třetí gól, tak jsme udělali dvě tři hloupé chyby po sobě a soupeř byl na koni,“ uvedl trenér.

Děsivých 192 sekund označil za rozhodující moment také útočník Petr Straka. „Nedokážu přesně říct, co se vlastně stalo. Nešlo ani o velké gólové šance soupeře, ale svou kvalitou, šikovností se dostali do zakončení. Puky šly přes clonu a brankáři to měli těžké,“ uznal šestadvacetiletý forvard.

Do akce se dostali oba plzeňští gólmani.

Začal Dmitrij Milčakov, kterého po čtvrtém gólu střídala momentální plzeňská jednička Dominik Frodl.

„Dominik nás táhl v extralize a chtěli jsme, aby si odpočinul. Dima dělal, co mohl,“ uvedl trenér Čihák.

Hráči stejně jako kouč však dávají najevo, že semifinále skončí až odvetou příští úterý v Plzni.

„Vyhrát o tři góly bude těžké, ale s podporou fanoušků připravíme Frölundě doma peklo a zabojujeme o finále,“ prohlásil Petr Straka. „Je to Liga mistrů, o trofej by se hrálo v Plzni, což by byl úžasný zážitek,“ podotklo dravé křídlo.

Teď se však Škodovka musí přeorientovat na extraligu a souboje se sousedy v tabulce.

V pátek se šestá Plzeň utká doma od 17.30 hodin s osmou Mladou Boleslaví a v neděli hrají Indiáni na ledě sedmé Olomouce.