Reakce fanoušků byly zpočátku rozporuplné, s postupem času ale převažují spíš ty kladné. „I my jsme nějaký čas o podobě loga mluvili. byl to boj,“ připustil ve čtvrtek před novináři Martin Straka. „Ale konečná podoba znaku se mi líbí,“ zdůraznil vůdce a od nedávna i většinový vlastník klubu.

Ten Straka spasil od krachu svým mnohamilionovým vkladem a doufá, že v další sezoně se Plzni finanční problémy vyhnou. „Postu ředitele se zaměřením na obchod se ujal zkušený Emil Kristek. Jaromír Zavoral převezme sportovní agendu po Pavlu Setikovském, který odešel na svaz,“ potvrdil Straka už avizované změny.

A Kristek, který naposledy působil ve fotbalových Bohemians 1905 a předtím také v plzeňské Viktorii, se vrhl do hokeje s vervou.

„Zásadní je, že se blížíme pokrytí rozpočtu, který by se měl udržet na úrovni minulých let. Tedy zhruba na částce osmdesáti milionů korun,“ sdělil. „V současné době máme podepsány smlouvy se čtyřiceti partnery, dalších osmdesát je připraveno k podpisu,“ dodal s tím, že k tradičním partnerům přibylo asi dvacet procent nových.

Právě rozšíření počtu klubových sponzorů namísto hledání jediného generálního je Kristkovou strategií.

Do obchodního oddělení proto k Bohuslavu Ebermannovi přivedl další plzeňskou ikonu. Hráče, trenéra i dlouholetého prezidenta Zdeňka Habra. „Známe se ještě z mého působení v plzeňské Viktorii a vím, že kontakty pana Habra jsou pro nás stále cenné,“ podotkl Kristek.

Hýčkat si hodlá i fanoušky. „Jak už jsme oznámili, ceny vstupenek se sice mírně zvýší, ale jinak se budeme snažit nabídnout příznivcům řadu vylepšení,“ uvedl ředitel.

Před ČEZ Arenou třeba vyroste nový fanshop. „Bude ve tvaru puku a v nabídce by měla být široká paleta klubových suvenýrů. Ty ale chceme prodávat i na dalších místech v kraji,“ plánuje Kristek.

A pokračuje ve výčtu novinek. „Zpravodaj Blafák bude mít menší formát, ale více stran. Ve vestibulech haly se zase objeví plazmové televizory se záběry z probíhajícího utkání.“

Pominout nechce ani mládežnickou základnu. „Zodpovědnost za mládež převzal František Černý. Mělo by dojít k rozšíření spolupráce s Plzeňskou teplárenskou i Nadací sportujcí mládeže,“ doplnil.