Nedělní utkání bylo pro Plzeňské už třetí ve čtyřech dnech, ale větší únava byla znát na hostech, kteří končili sérii zápasů mimo Finsko a do Plzně dorazili z Německa.

Střetnutí se lámalo v závěru druhé třetiny, v náž měla Tappara navrch, ale přesto svůj náskopk zvýšili Západočeši. To Duda v oslabení vybojoval u útočné modré puk pro který se natáhl Vlasák a parádní trefou pod horní tyč Metsolovy branky zvýšil na 2:0.

Stínem česko finské konfrotnace bylo vykloubené rameno plzeňského obránce St. Pierra po nechtěné srážce s brankářem Mazancem. Ten pak ale tým podržel a byl vyhlášen hlavní hvězdou utkání. Třetí pojistku po akci s Kratěnou přidal Hlinka a Kovář při hře Finů bez gólmana zpečetil výhru.

„Zápasy teď běžely rychle po sobě a tak dostala šanci řada mladých hráčů. Soupeř cestující po Evropě to měl ale těžší,“ uznal plzeňský asistent Michal Straka.

Plzeň – Tappara Tampere 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 13. Frolo (Hlinka, Mrňa), 40. Vlasák (Duda), 55. Hlinka (Kratěna), 59. Jan Kovář (Martin Straka). Rozhodčí: Šindler, Svoboda – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:2. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 2500.

Hvězdy zápasu: Mazanec, Hlinka, Frolo.

Plzeň: Mazanec – Jiří Hanzlík, Boháč, Kaberle, St. Pierre, Frolo, Jeřábek, Dan Růžička – Duda, Martin Straka, Vlasák – Kratěna, Hlinka, Mrňa – Dvořák, J. Heřman, Johnson – Stránský, Jan Kovář, Lev – M. Heřman.