Hokejová Plzeň po olympiádě zase excelovala

Litvínov - Extraligový lídr z Plzně a už jistý vítěz základní části nezaváhal ani v prvním utkání po olympijské přestávce.

4.3.2010

Plzeňský brankář Tomáš Pöpperle čelí nájezdu Petera Jánského z týmu Litvínova(vpravo) ve včerejším utkání, které vedoucí tým extraligy vyhrál nakonec 5:1Foto: DENÍK/Jan Vraný

Na ledě Litvínova vyhráli indiáni včera po galapředstavení 5:1, dvěma asitencemi přispěl k triumfu v předposledním kole první fáze soutěže Tomáš Vlasák.

Poprvé se hosté prosadili v šestnácté minutě, když zkušený bek Modrý po chybě domácích vymetl růžek litvínovské branky. Nutno říci, že Severočeši v první třetině několikrát zazvonili na tyčky svatyně hostů a nevyužili dlouho přesilovku pět na tři.

Ve třicáté minutě zápasu měli Litvínovští na kontě už šest nastřelených tyček, ale skóre narůstalo dál ve prospěch Plzně.

V prostředním dějství se borci v modrobílých dresech prosadili v průběhu sedmi minut hned třikrát. Nejdříve se před litvínovského brankáře protáhl Scofield, který ujel zadákovi Švarnému a zavěsil pod víko. Už na 3:0 pro hosty zvyšoval Hanzlík, jehož projektil vyhnal z branky Hübla.

Jenže indiánům pak stačilo dvacet šest vteřin, aby do své hry zasvětili i střídajícího Fraňka, proti kterému se v přečíslení s Adamským předvedl Hvila.
Benzina se zvedla čtyři minuty před koncem druhé periody, kdy se trefil střelou z voleje Trávníček.

Ale třetí dějství přineslo jen razítko na vítězství hostů, když definitivní podobu dal výsledku v 55. minutě štírek Bomersback.

„Nevyužili jsme své šance, naopak Plzeň nám jasně ukázala, jak se mají příležitosti proměňovat. Je to škoda, protože herně jsme nebyli o tolik horší, jak napovídá výsledek,“ litoval litvínovský trenér Jiří Kučera.

Plzeňský asistent Milan Razým naopak překypoval spokojeností. „Výsledek nás potěšil. Do utkání jsme totiž nevstoupili dobře a nabídli jsme soupeři dlouhou přesilovku pět na tři. A hráli jsme i další oslabení. Naštěstí nám pomáhaly tyče a podržel nás i výborný brankář Pöpperle,“ tvrdil Razým. „Ve druhé třetině se podle mě rozhodlo, to jsme využili své šance,“ souhlasil s Kučerou.

Plzeňský gólman Tomáš Pöpperle připustil, že mu při utkání zvonilo v uších. „Aby tolikrát soupeř trefil tyčku, to jsem snad ještě nezažil. Ale pro nás jen dobře. Rozhodly tři naše góly v prostřední části, to už bylo pro domácí hodně těžké otočit,“ říkal jistý strážce indiánské svatyně.

Plzeňští se tak mohou těšit na zítřek, kdy před utkáním se Spartou převezmou Prezidentský pohár pro vítěze základní části.

4.3.2010 VSTUP DO DISKUSE

Na snímku právě hlasuje Plzeňan Marian Bradáč, který v jedné z komisí také zasedal coby místopředseda.

V Plzni se na volby stály fronty

Miloš Zeman v Nepomuku.
85

Zelená Hora je jako spící Růženka, řekl prezident v Nepomuku

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Politici přísahají na světový mír, Evropu i důležitost voleb

Plzeň – Projít volebními stánky U Branky chce pevné nervy a občas předstírat hluchotu.