A to Plzeň proti obhájcům titulu vyrukovala s totálně přestavěnými útoky a s chutí odčinit minulé dvě porážky. Jenže škodováci se znovu trápili v koncovce a svůj den neměl ani gólman Milčakov.

V první hokejově svižné třetině trefili domácí dvě tyčky, padlo pět gólů, ale lépe na tom po dvaceti minutách byli Moravané.

Vše podstatné z úvodní části se přitom odehrávalo v krátkých časových úsecích.

Domácí se dopouštěli útočných faulů. První oslabení ubránili a málem i to druhé. Jenže v závěru brněnské přesilovky se do útočného pásma vřítil Čermák, gólman Milčakov jeho střelu jen vyrazil a dojíždějící forvard doklepl puk do odkryté brány. A po 43 sekundách už hosté vedli o dva góly.

Jeden z plzeňských beků chyboval před vlastní modrou, ve snaze zastavit brejk Komety fauloval a nařízené trestné střílení zkušeně proměnil Zaťovič. Střelou pod horní tyč nedal Milčakovovi šanci.

V hledišti plzeňské arény ale nestačilo doznít rozčarování a obránce Čerešňák svou bombou prostřelil poprvé Vejmelku v brněnské kleci.

Škodovka ožila, Kometu zatlačila před její svatyni a v závěru třetiny místy drtivý tlak zúročila ve vyrovnání.

Strakovu přihrávku zpoza branky napálil do sítě Stach. Jenže radost domácím vydržela jen 21 sekund.

Do chvíle, kdy nedůrazně krytý Kašpar z levého kruhu znovu nachytal Milčakova. Zklamání domácích bylo hmatatelné.

Milčakova po první pauze nahradil Frodl.

Škodovka byla v pokračující bitvě dál aktivnější, daleko častěji střílela, ale na Vejmelku si nepřišla. A to ani v početních výhodách.

Chyběl už potřebný klid.

Naopak sebevědomější Kometa se s plynoucím časem soustředila na bránění těsného náskoku a Indiáni jen marně ztékali hostující defenzivu.

V čase 58:10 ještě Škodovka odvolala gólmana a v šesti se hnala za vyrovnáním.

Jenže hostující Kašpar s přispěním sudího trefou do prázdné plzeňské klece zpečetil třetí prohru Indiánů v řadě.

Protože páteční zápas Plzně na Spartě je odložen na leden příštího roku, škodováci se do extraligových arén vrátí až v neděli, kdy znovu doma vyzvou od 17.20 hodin Vítkovice.

HC ŠKODA PLZEŇ – HC KOMETA BRNO 2:4 (2:3, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 14. Čerešňák (V. Němec, Kodýtek), 20. Stach (Straka, Nedorost) – 12. L. Čermák (Vejmelka), 13. Zaťovič z trestného střílení, 20. Kašpar (O. Němec), 60. Kašpar.

Rozhodčí: Hodek, Kika – Lhotský, Kika.

Vyloučení: 6:5.

Využití: 0:1.

Střely na branku: 33:20.

Diváci: 5 015.

HC Škoda Plzeň: Miltchakov – J. Kindl, Jones, Allen, Čerešňák, Vráblík, L. Kaňák, Pulpán – Eberle, Kracík, Gulaš – Stach, Nedorost, Straka – Indrák, Preisinger, Kratěna – D. Kindl, Kodýtek, V. Němec. Trenéři: Čihák, Hanzlík a Špaček.

HC Kometa Brno: Vejmelka – Mikuš, O. Němec, Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs, Kučeřík – Zaťovič, P. Holík, Mueller – Kašpar, L. Čermák, L. Horký – Plášek ml., Hruška, Mallet – Dočekal, R. Zohorna, Köhler. Trenéři:Zábranský, Pokorný, Horáček a Oslizlo.