A v úterý se může Strakův sbor dokonce ujmout vedení v soutěži.

Od prvních Vítkovic a druhého Třince totiž indiány z Plzně dělí jen horší skóre a v ČEZ Areně je od 17.30 hodin čeká souboj s Mladou Boleslaví.

„Každý zápas přináší nějakou motivaci a dostat se do čela tabulky by bylo rozhodně příjemné. Hlavní je ale doma znovu maximálně bodovat, říká plzeňský asistent Milan Razým. „Udržet se na vítězné vlně chceme co nejdéle, ale někdy je důležitější posun ve výkonu týmu než v tabulce,“ podotýká.

Modrobílí v úvodu druhé čtvrtiny základní části jdou sice od vítězství k vítězství, ale trenéři upozorňují na výkyvy v jejich hře.

„Střídáme silné okamžiky se slabšími, třeba jako v druhé třetině pátečního zápasu s Vítkovicemi. Potom ve třetí části to bylo zase výborně. Prostě nevydržíme hrát celý zápas naplno,“ vysvětluje Razým.

Ještě méně vyrované výkony ale v posledních kolech předvádí Mladá Boleslav. Z minulých šesti zápasů čtyři prohrála, ale dál se drží na sedmé příčce.

„Minulé výsledky nás nesmí ukolébat. Boleslav má svou kvalitu a nelze ji podcenit,“ zdůrazňuje Razým.

„Teď se musíme snažit vyhrát každý zápas a pozice v tabulce není až tak důležitá,“ říká útočník Martin Adamský.

Plzeň do úterního souboje nastoupí v nezměněné sestavě. Tedy v brance s Dušanem Salfickým, jedním ze strůjců minulých pěti výher.

Soupeř míří na západ s touhou odčinit těsnou prohru z prvního vzájemného duelu v Boleslavi. „To se kromě Plzně povedlo už jen Zlínu v prodloužení, teď si chceme ztracené body vzít zpět,“ sdělil kouč Vladimír Čermák.