Po úvodní sérii zápasů s očekávanými favority se Škodovka utká s celky ze spodních pater tabulky.

V pátek hrají Indiáni od 15.30 hodin v Chomutově s Piráty, kteří jsou poslední. Potom v neděli hostí škodováci v Home Monitoring Aréně od půl páté odpoledne předposlední Pardubice.

„Soutěž je teprve na začátku, takže na aktuální postavení týmů nejde brát zřetel. Mezi mančafty jsou těsné rozestupy a po pár kolech to může být zase jinak,“ uvedl plzeňský trenér Ladislav Čihák.

Konkrétně Škodovka je po čtyřech kolech sedmá, když ale šest bodů na kontě mají také mužstva v závěsu za Indiány - osmý Zlín a devátý Liberec.

A hned další čtyři celky včetně třináctých Pardubic jsou jen o tři body horší. Pouze poslední Chomutov si na body zatím nesáhl.

„O to víc budou Piráti hladoví po úspěchu. Vědí, že už musí zabrat, a půjdou tak do všeho po hlavě,“ upozornil Čihák.

Své hráče sice po ubojovaném vítězství za dva body ve Vítkovicích chválil, ale zároveň se nevyhnul kritice. „Pořád máme co zlepšovat. Třeba kázeň ve hře. Sráží nás zbytečné fauly v útočném pásmu a k jinak celkem solidní hře nepřidáváme víc gólů,“ podotkl hlavní kouč.

Střelecky se oproti očekávání neprosazuje elitní útok Indiánů v čele s lídrem Milanem Gulašem. Plzeňský kapitán dal zatím jen gól, zatímco Václav Nedorost s Matyášem Kantnerem jsou na nule.

„Soupeři si je pochopitelně daleko víc hlídají, ale hráči se s tím musí poprat,“ konstatoval Čihák.

A co očekává od nadcházejících dvou duelů.

„Znovu těžkou práci s odhodlanými soupeři, kteří mají hru založenou na bojovnosti. Ale náš tým je natolik silný, aby střetnutí zvládl a vyhrál,“ burcuje Ladislav Čihák.

Piráti, kteří před sezonou ztratili největší oporu Michala Vondrku, zažívají drsný vstup do nového ročníku. Loni v tuhle dobu se Chomutov držel v popředí soutěže a teď jde od porážky k porážce.

Naposledy sbor trenéra Růžičky padl v Litvínově, když předtím Severočeši nestačili doma na Kometu ani Liberec a prohráli v Hradci Králové.

Pardubičtí sice vyhráli v Liberci, ale nový ročník zahájilo Dynamo domácí prohrou s Vítkovicemi a vinou nepovedených začátků ztratilo zápasy s Litvínovem a Spartou.

Národní házená 1. liga Plzeň Újezd x Žatec.
Újezd poprvé v sezoně vyhrál