Klub musí zaplatit pokutu v celkové výši 170 tisíc korun a šéf extraligové disciplinárky Viktor Ujčík současně uložil trest odehrání jednoho zápasu bez přítomnosti diváků, s podmínečným odkladem na zkušební dobu do 30. dubna 2019.

K incidentu došlo ve druhé třetině poté, co hlavní rozhodčí vyloučili dva Indiány po sobě a zároveň nechali bez potrestání atak na domácího Jaroslava Kracíka. Následně z hlediště přilétla na led řada předmětů, přičemž uzavřená platová lahev zasáhla arbitra Hribika, jenž musel být ošetřen.

Zápas byl asi na pět minut přerušen, během pauzy došlo k vulgárnímu skandování na adresu rozhodčích i hostujících hráčů. Zároveň k vhazování dalších předmětů, třinecký bek Guntis Galvinš byl zasažen do ramene uzavřenou plechovkou.

„Při incidentech byla ohrožena bezpečnost a zdraví účastníků utkání. Obzvláště v případě plné plechovky mohly být následky mnohem horší,“ upozornil předseda extraligové disciplinárky Viktor Ujčík.

Dalších 50 tisíc korun zaplatí Plzeň za porušení Herního řádu, když v aréně prodávala nápoje v plechových obalech, což je kvůli bezpečnosti zakázáno. Za vulgární urážky a výhružné skandování domácích příznivců pak obdržela napomenutí.

Ujčík ale zároveň oceňuje součinnost klubu během vyšetřování.

Podle Disciplinárního řádu je možné v podobných případech uložit finanční pokutu až do výše 500 tisíc korun a trest odehrání utkání bez diváků až na šest měsíců.

Vedení HC Škoda Plzeň udělené pokuty i trest akceptuje a nebude se odvolávat. Zároveň zdůrazňuje, že se jednoznačně distancuje od nepatřičného chování několika jedinců a proti vulgárnímu skandování a vandalskému chování bude dál tvrdě bojovat.

„Divák, který plastovou lahví zasáhl hlavního sudího Hribika, se podařilo díky rychlému zásahu pořadatelské služby a za využití kamerového systému v aréně jednoznačně identifikovat a klub po něm také bude udělenou pokutu ve výši 120 000 Kč vymáhat,“ píše se v oficiálním vyjádření klubu.

Náprava byla zjednána okamžitě také ohledně prodeje nápojů v plechových obalech. Už při následujícím domácím duelu s Energií Karlovy Vary byly všechny nápoje rozlévány do plastových kelímků.

Zároveň vedení HC Škoda Plzeň před blížící se čtvrtfinálovou sérií play-off důrazně apeluje na své příznivce, aby se při fandění vystříhali vulgarit, neuráželi hráče ani rozhodčí a nevhazovali na ledovou plochu a do prostorů střídaček jakékoliv předměty.

„Našich fanoušků, kteří slušně podporují hráče a pomáhají jim na cestě za společným sportovním cílem si velice nesmírně vážíme. Věříme, že se nadcházející vyřazovací boje ponesou ve férovém duchu, stejně jako tomu bylo na závěr základní části s Energií Karlovy Vary,” uzavírá klub své oficiální prohlášení.