Juniorská extraliga měla o víkendu přestávku, na programu však byly zápasy dorostenců.

Starší dorostenci vyhráli 3:2 v prodloužení na ledě Chomutova. Sedmnáct vteřin před vypršením nastavení rozhodl Jakub Procházka. „Byl to vyrovnaný zápas, takže jsme rádi za výhru. Měli jsme slabší mužstvo, jelikož někdo odjel na nároďák, takže jsme zkoušeli dva mladší kluky. Domácí šli do vedení a pro nás je pozitivní, že jsme dokázali utkání otočit. Bylo to první prodloužení v sezoně a vyhráli jsme,“ těšilo trenéra Michala Straku.

Sestava Plzně: Altrichter – Houdek, Kaňák, Novák, Kovářík, Šiller, Staněk, Kremláček – D. Čech, Adamec, Rozsahegyi, Kolda, Krýner, Princl, Rohla, Hajšman, Procházka, Hasman, Šeba, Mužík.

Branky Plzně: 38. a 41. Mužík, 65. Procházka.

O den později, v sobotu, přišel první domácí nezdar. Dorostenci prohráli v derby s Karlovými Vary 2:3. Vyrovnaný zápas rozsekla hostující Energie brankou v 52. minuty, zanedlouho přidala třetí gól a necelé dvě minuty před koncem zápasu domácí snižovali na 2:3. „Z naší strany to nebyl příliš dobrý výkon. Bylo to vyvrcholení posledních zápasů, kdy nemáme dobrý herní projev. Chybí nám síla, jsme všude o krok pozdě a prohráváme osobní souboje. Zkoušeli jsme opět dva hráče z mladšího dorostu, ti hráli slušně. Naskočili i kluci, které tu máme, ale předtím nehráli. Samozřejmě nám chyběly góly, které by přinesli třeba Lang či Přikryl. Ovšem já to spíše vidím tak, že nemáme tu sílu a pohyb. Ale to je normální, nejde pořád vyhrávat,“ konstatoval Straka.

Sestava: Altrichter (od 21. Čech) – Houdek, Kaňák, Novák, Kovářík, Lokajíček, Šiller, Staněk, Kremláček – Čech, Adamec, Rozsahegyi, Kolda, Krýner, Princl, Rohla, Hajšman, Procházka, Hasman, Šeba, Mužík.
Branky: 38. a 59. Hajšman.

Mladší dorostenci uspěli v Litvínově – 4:1. Mač zlomila 37. a 38. minuta, kdy Plzeň dvěma góly zvýšila vedení na 3:0. „Bylo to hodně tvrdé utkání se spoustou osobních soubojů. Nebyl proto moc čas něco vymýšlet a tvořit, z toho potom pramenilo i dost individuálních chyb, ztrát kotoučů a nepřesností na obou stranách. Bylo to asi i tím, že oběma týmům chybělo několik klíčových hráčů. Kluci to ale dnes odmakali a zaslouženě jsme vyhráli,“ komentoval trenér Petr Vojan.

Sestava Plzně: Prchlík – Páník, Hamšík, Jiříček, Moravec, De Sousa, Vajner, Malák – Vágner, Slanina, Soukup – Hollar, Marcel, Šmíd – Malát, Ženíšek, Kuchárik – Kvasnička.

Branky Plzně: 2. Ženíšek, 37. Hamšík, 38. Soukup, 43. Kuchárik.

Proti Slavii Praha se mladí Indiáni střelecky nejprve trápili, ale va třetí třetině soupeři nastříleli pět branek a domácí duel vyhráli 8:1. „Třetí třetinu už jsme předváděli to, co jsme chtěli. Soupeř byl dobře organizovaný v obraně a my jsme ho nechtěli překonat tvrdou prací, ale nějakými zkratkami, což nefunguje. Když jsme se vrátili k naší hře, tak už jsme dominovali,“ uvedl asistent Jan Snopek.

Sestava: Prchlík – Páník, Hamšík, Jiříček, Moravec, De Sousa, Vajner, Malák – Vágner, Slanina, Hauser, Soukup, Hollar, Šiler, Marcel, Šmíd, Malát, Ženíšek, Kuchárik, Kvasnička.
Branky: 5., 48. a 56. Kvasnička, 15. Jiříček, 33. Slanina, 44. Marcel, 47. Hamšík, 55. Hollar.