„Nitra je stejně jako Stavanger kvalitní soupeř a uspět tu bude znamenat odvést znovu maximální výkon," zdůraznil útočník Miroslav Preisinger.

Pětadvacetiletý rodák z Bratislavy je jedním ze tří slovenských hráčů v sestavě Škodovky. Před příchodem do Plzně hrál hbitý centr v Banské Bystrici, Skalici a ve Slovanu Bratislava.

Co vám vítězství ve Stavangeru ukázalo o síle plzeňského mužstva?
Výborně zachytal Machy (brankář Machovský) a vůbec v obraně jsme hráli dobře. Gólově nás držel první útok, ale jsem přesvědčen, že se i hra dopředu bude zlepšovat.

Liga mistrů uspíšila ostrý start sezony. Je to znát?
Je. Nabíháme na klasický předzápasový rytmus. Tréninky, porady a další obvyklé věci dávají jasně znát, že sezona nám už začala.

Zatímco do Norska jste letěli, do Nitry cestujete autobusem, navíc až v den zápasu. Může to být problém?
Cesta bude dlouhá, nic příjemného, ale je to dané a musíme se s tím vypořádat.

Co se vám vybaví při vzpomínce na Nitru?
Klub, který patří ke špičce slovenské nejvyšší soutěže. Zisk titulu jen završil minulé čtyři roky, kdy silný tým pronikl vždy minimálně do semifinále play-off.

Bude pro vás zápas proti slovenskému soupeři prestižnější?
Asi ano. Na utkání do Nitry se přijedou podívat rodiče, kteří mě hrát naživo už dlouho neviděli, i známí. A jako Slovák se budu chtít doma rozhodně ukázat.

Zatímco ve Stavangeru plzeňský tým povzbuzovali jen tři příznivci, do Nitry se vydává početná skupina fanoušků. Těší vás to?
Vždy je skvělé, když jsou naši fandové v hledišti slyšet. V Nitře to ale nebudou mít lehké, protože tamní publikum dokáže vytvořit bouřlivou atmosféru. Musí bojovat, stejně jako my na ledě.

Dá se nasazení v Lize mistrů srovnat s tím, co tým odvádí v extralize?
Už do utkání ve Stavangeru jsme šli naplno a znát to bylo i na střídačce. Hecování, povzbuzování i radost z výhry byla stejná, jako v extralize.