Hokejoví fanoušci se po pauze zase dočkají své porce vzrušení.

Začíná extraliga.

Kolotoč zápasů základní části se roztočí ve čtvrtek v Plzni. Škodovka vyzve v předehrávce úvodního kola od 17.30 české šampiony z Třince. Jen těžko byste hledali atraktivnějšího soupeře.

Třinečtí Oceláři urvali čtyři tituly v pěti sezonách po sobě (v ročníku 2019/20 se o český hokejový trůn kvůli covidu nebojovalo). Zdobí je drtivá útočná síla a nadprůměrnou kvalitu mají i v obraně či brankovišti.

„Máme tak kvalitní organizaci i tým, že prostě chceme hrát dobrý hokej, aby byli naši fanoušci spokojení. Abychom šli za úspěchem,“ uvedl pro hokej.cz třinecký kouč Zdeněk Moták.

Ale přestože Plzeň má za sebou spíš nepovedené časy, Indiáni nepropadají panice.

„Jasně, že nás na úvod čeká těžký zápas, ale první utkání bývá obecně ošidné. A nám se na Třinec v minulé sezoně doma docela dařilo,“ připomněl plzeňský trenér Petr Kořínek.

„Je skvělé, že chytneme Třinec hned na začátku. Je to sice super tým, ale je lepší do toho vletět takhle než přemýšlet, jestli máte lehčí nebo těžší los,“ přidal se útočník a kapitán indiánského týmu Jan Schleiss.

SILNĚJŠÍ ŠKODOVKA

Navíc v Plzni věří, že do nadcházející sezony jdou silnější než předtím a mají i vyšší cíle. Chtějí si zahrát čtvrtfinále play-off.

„Došlo k obměně kádru, ale už na konci minulé sezony jsme vybírali hráče typologicky i charakterově, kteří by do týmu zapadli. Jsou mezi nimi i odchovanci Lev, Straka, Indrák, a Plzeň byla vždy postavená na patriotismu,“ zdůraznil Kořínek.

A na rozdíl od divokého začátku minulé sezony, kdy se v Plzni už po druhém kole měnili trenéři a na střídačku přišel právě Kořínek s Františkem Bombicem plus šéf klubu Martin Straka, měl teď trenérský štáb dost času zformovat tým podle svého.

„Před rokem jsme do toho vlétli po hlavě, navíc záhy v týmu skončili tři hráči, obránce Vitaloš a v útoku Dán Mayer se Sedlákem, kteří měli patřit k těm zkušenějším. Teď jsou všichni kluci nachystaní a ladíme to k prvnímu zápasu,“ prohlásil Petr Kořínek.

Proti Ocelářům počítá hlavní kouč Škody se sestavou z posledního přípravného duelu. S výjimkou jedné z posil, finského obránce Aleksiho Laaksa, který se právě v utkání v Crimmitschau zranil. A trenéři teprve určí, zda bude v bráně Dominik Pavlát nebo Samuel Hlavaj, další nová akvizice Indiánů ze Slovenska.

Třinec je rozehranější, protože vedle přípravných duelů absolvoval čtyři zápasy v Lize mistrů s bilancí tří porážek a jedné výhry – v neděli ve finském Lahti (3:1).

Utkání bude předcházet doprovodný program, který před Logspeed CZ Arénou začne ve čtvrtek v 15.30 hodin. Po zápase (přenáší O2 TV Sport) následuje autogramiáda hráčů.

Program Škodovky

v 1. čtvrtině základní části

1. kolo (ČT 14. 9., 17.30)

Škoda Plzeň – Třinec

2. kolo (NE 17. 9., 17.30)

Litvínov – Škoda Plzeň

3. kolo (PÁ 22. 9., 17.30)

Škoda Plzeň – Č. Budějovice

5. kolo (ST 27. 9., 17.30)

Škoda Plzeň – Sparta Praha

6. kolo (PÁ 29. 9., 18.00)

Pardubice – Škoda Plzeň

7. kolo (NE 1. 10, 16.30)

Škoda Plzeň – Kladno

8. kolo (PÁ 6. 10., 18.00)

Olomouc – Škoda Plzeň

9. kolo (NE 8. 10., 16.30)

Škoda Plzeň – Vítkovice

10. kolo (PÁ 13. 10., 17.30)

Škoda Plzeň – Kometa Brno

11. kolo ( NE 15. 10., 16.00)

Ml. Boleslav – Škoda Plzeň

12. kolo (PÁ 20. 10., 17.30)

Škoda Plzeň – Mountfield HK

13. kolo (NE 22. 10., 16.00)

Liberec – Škoda Plzeň

Zápas 4. kola Karlovy Vary – Plzeň se odehraje až 17. února 2024 na otevřeném kluzišti v německém Klingenthalu.