V té Indiáni předváděli parádní ofenzivní hokej, válcovali soupeře, suverénně vyhráli základní část, aby nakonec získali bronz. Teď jdou znovu na start.

V prvním z 52. kol základní části Plzeň vyzve doma od 17.30 hodin ambiciózní Liberec. V neděli hraje Škodovka v Brně s mistrovskou Kometou, v dalším týdnu hostí Spartu a jede do Vítkovic.

„Start máme extrémně těžký, ale věřím, že ho zvládneme. Chytit začátek je vždycky důležité,“ prohlásil generální manažer Martin Straka.

Indiáni však po sezoně přišli o řadu opor. „Do zámoří odešli obránci David Sklenička s Michalem Moravčíkem i gólman Míra Svoboda. Chybět nám bude také střelec Tomáš Mertl,“ připustil sportovní manažer Tomáš Vlasák.

Kariéru navíc ukončil zkušený bek Petr Kadlec a v Plzni nepokračuje ani bojovník Ryan Hollweg.

„Tým se sice obměnil, ale noví hráči zapadli. Máme za sebou kvalitní přípravu i ostrý start v Champions League, kde čtyři výhry ze čtyř zápasů o něčem svědčí,“ uvedl Vlasák.

Škodovka získala nově do kádru brankáře Dominika Frodla a Dmitrije Milčakova z Běloruska, do obrany Američana Conora Allena a ofenzivu posílili Jan Eberle, střelec Vojtěch Němec, navrátilec Petr Straka, Václav Nedorost a zatím na měsíc zkušený Jiří Novotný.

„Cíle jsou jasné – chceme postoupit přímo do play-off, tedy být po základní části do šestého místa,“ prohlásil trenér Ladislav Čihák.

Jako hlavní kouč je v Plzni vedený už nějaký čas, ale hlavní slovo na střídačce měl Martin Straka. Ten se ale nyní rozhodl stáhnout.

„Také předtím mi Martin dával hodně prostoru. Navíc na to nejsem sám,“ neobává se přemíry zodpovědnosti Čihák.

Jeho kolegy jsou Jiří Hanzlík, Jaroslav Špaček nebo trenér brankářů Rudolf Pejchar.

Hned v zahajovacím zápase s Libercem narazí Čihák na spolužáka z FTVS Filipa Pešána – kouče Bílých Tygrů, s nímž je často srovnáván. „Dobře se známe a o to víc si říkám, už aby to začalo,“ konstatoval Čihák.

Liberec po titulu z roku 2016 a následném stříbru ukončil minulý ročník již ve čtvrtfinále a touží po výrazně delší sezoně.

Čihák na úvod nemůže počítat s Davidem Kvasničkou a Miroslavem Preisingerem. A stále čeká na návrat obránce Nicka Jonese z Ameriky. „Měl problémy ohledně víza. To už by mělo být vyřízené, takže čekáme Nicka každým dnem,“ řekl na vysvětlenou manažer Tomáš Vlasák.

Předpokládaná sestava Plzně: Frodl (Milčakov)– Allen, Kaňák, J. Kindl, Čerešňák, Pulpán, Vráblík– Kantner, Nedorost, Gulaš – Stach, Kratěna, Indrák– D. Kindl, Kracík, Němec– Straka, Kodýtek, Eberle.