Dnes tým Plzně svede v Karlových Varech souboj s tamní Energií, chystající se na obhajobu extraligového stříbra. A v pátek nastoupí Západočeši v ČEZ Aréně proti Spartě.

„Vstupujeme do třetího týdne přípravy a hráčům nebudeme dál nijak ulevovat,“ podotkl plzeňský asistent Milan Razým.

„Dvakrát v týdnu ale hrajeme, takže dvoufázový trénink je pouze v pondělí. A část cvičení už začneme zaměřovat na součinnost přesilovkových formací i hru v oslabení,“ uvedl Razým.
Od střetnutí se silnými soupeři si slibuje odhalení slabin, které modrobílá parta kolem kapitána a manažera Martina Straky zatím má.

„Tak něco napověděla už čtvrteční pohárová prohra 2:4 v Praze se Slávií. A určitě nás prověří i následná přípravná utkání,“ zdůraznil spolupracovník hlavního kouče Pavla Hynka.
„Soustředíme se především na obrannou fázi,“ sdělil Razým. „Měli bychom být totiž schopni sehrát zápas na jeden dva inkasované góly, a ne na čtyři, jako třeba ve zmíněném utkání se Slávií.“

Předtím Plzeň doma porazila Beroun 6:2 a v poháru Vrchlabí 5:2.

Páteční zápas se Spartou bude mít zároveň charitativní podtext. Výtěžek ze vstupného plus příspěvek hokejistů Lasselsbergeru bude věnován hemato-onkologickému oddělení Dětské kliniky Fakultní nemocnice Plzeň.