Po náročném období vyjely také indiánky na led. Na nadcházející sezonu se teď budou chystat na zimním stadionu v Třemošné.

„Během suché přípravy, kterou jsme absolvovali na zimním stadionu v Plzni a v jeho okolí, jsme dávali důraz hlavně na sílu a zátěž, abychom byli dostatečně fyzicky připravení na ligovou soutěž,“ říká trenér ženského oddílu Martin Barčák.

„S tréninky jsme začali v polovině května a skončili jsme se závěrem školního roku. Děvčata dostala poté volno s tím, aby svoji kondici udržovala na stejné úrovni,“ uvádí trenér.

Některé z hráček absolvovaly i během července další tréninky na ledové ploše v rámci tréninkových kempů. Od pondělka se už zase společně připravují v Třemošné u Plzně. Čeká je tu náročný program. Denně absolvují dvě tréninkové jednotky na ledě proložené ještě další přípravou.

„Co se týká venkovních aktivit, tak děvčata hrají fotbal, v okolí haly běhají v terénu i do schodů. Na ledě potom oživujeme bruslení, tak aby měly holky ten pohyb zažitý a mohli jsme přejít k pilování souhry a taktických věcí,“ doplňuje Barčák. Celkem pracuje s 18 hráčkami ve věku od osmi do 34 let.

Po skončení letního soustředění budou Plzeňanky hrát od 10. do 14. srpna na Challenger Cupu. Turnaj proběhne na různých pražských a mimopražských hokejových stadionech.

„Jedná se o další z ročníků tohoto populárního turnaje a jsme rádi, že na něj letos pojedeme také,“ říká Barčák. „Můžeme si totiž zahrát s týmy z celého světa, nabereme nové zkušenosti a zároveň vyzkoušíme naši připravenost do nové sezony,“ dodává plzeňský trenér. Hokejistky ze západu Čech vede už třetí sezonu.

(pan, dk)