Včetně šéfa klubu a kapitána Martina Straky, ale i posil Františka Kaberleho, Jaroslava Hlinky a obou zámořských hráčů, Nicka Johnsona a Nicka St. Pierra, kteří až dosud trénovali mimo mužstvo.

Ostatním hráčům skončily včerejškem dva týdny individuální přípravy.

„Borci si nafasovali výstroj a vyjeli poprvé na čerstvě zaledovanou plochu stadionu. Brusle i led si zatím jen zkoušeli. Naostro začínáme až v pondělí ráno (dnes),“ sdělil asistent trenéra Milan Razým.

A doplnil, že jako hosté se k týmu připojí rovněž explzeňští útočníci Petr Vampola a Jakub Šindel, kteří nyní působí v zahraničí.

„Úvodní týden na ledě bude mít stále ještě kondiční charakter. Bruslení budeme kombinovat s tréninky na suchu a s posilováním,“ uvedl Razým.

Začátek ledové přípravy bude v Plzni skutečně perný.

„Třikrát v tomhle týdnu budou hráči na ledě ráno i odpoledne a k tomu je večer čeká ještě posilovna. Ty zbývající dva dny bude dopolední trénink zase o něco delší,“ vypočítal asistent trenéra Mariana Jelínka.

Hokejisté si sice užijí volného víkendu, ale v dalším týdnu je už čeká první přípravný zápas na start v turnaji Euro Trophy a na extraligu. Premiérový duel nové sezony sehrají Plzeňští příští středu v Mladé Boleslavi.