Tak vypadá program kondičního soustředění hokejistů HC Škoda Plzeň šumavském Zadově.

Svěřenci trenéra Milana Razýma nabírají fyzičku na Šumavě celý tento týden.

A jak vypadá takový tréninkový den Indiánů?

Úderem deváté ranní hodiny si zahřívají svaly při rozcvičení a následně se vydávají vstříc náročnému terénu na horských kolech.

Na programu jsou výjezdy do prudkých kopců, které nenechají na žádném Indiánovi suchý cyklistický dres.

Po dvouhodinovém martyriu pokračuje trénink v tělocvičně posilováním a cvičením bosu. Ve tvářích hokejistů je znatelná únava po tvrdé dřině.

Během týdenního soustředění absolvují hráči po vedením hlavního trenéra Milana Razýma a realizačního týmu také časovky, výběhy do horských kopců, šedesátikilometrovou etapovku, fotbalové utkání a další.

„Byli jsme zvědaví zvláště na mladé kluky, ale mohu říci, že soustředění zvládli všichni dobře," sdělil hlavní trenér Milan Razým.

„Ze soustředění nám někteří hráči kvůli zranění či nemoci vypadli. Chyběli Ondra Kratěna (zraněné koleno), Dominik Kubalík (operace klíční kosti), Míra Indrák (zraněné rameno), Roman Přikryl (operace slepého střeva), Matěj Beran (antibiotika) a Petr Kadlec (zraněné lýtko). Nick Johnson dorazí počátkem srpna," doplnil asistent trenéra Michal Straka.

„Žádné z uvedených zranění si ale hráči nezpůsobili zde," vysvětluje trenér Razým.

Přípravou na Zadově a následným čtrnáctidenním individuálním tréninkem zakončí hokejisté suchou letní přípravu. Poté už vyjedou na led ČEZ Areny.