Kladno– Plzeň 4:3

Do kladenské sestavy se vrátil uzdravený Diviš a po jeho akci mohl otevřít skóre už po půl minutě Hájek, jenže minul. Oba týmy poté dostaly výhodu přesilovky, ale lépe sní naložili hosté. Vůbec první gól série obstaral Vampola po přesném pasu Vlasáka.

Už za tři minuty ale nečekaně dobře zaútočil mladý obránce Trončinský a po akci Tomajka a ráně Nedvěda přesně dorazil na 1:1. Vzápětí Málek Plzeň podržel po ráně Bělohlava a vnásledné početní převaze Kladna ho po pokusu Patery zachránilo břevno.

Šokem pro Kladenské byl nástup do druhé třetiny. V15.vteřině přejel modrou Vlasák a jeho lehkou střelu přes obránce Kopřiva propustil skrze betony– 1:2. Kladno mohlo srovnat po pasu Pavlase, když kombinovali do prázdné klece Nedvěd sKuchlerem, ale vychytal je famózně Málek. Ne už Pateru, který ve 27.minutě využil 37vteřin trvající přesilovku pět na tři a vyrovnal.

Od domácích to nebylo vše! Už za 58vteřin pokračující klasickou přesilovku využil zblízka Horna a hosté navíc za dalších 19vteřin propadli znovu, když neuhlídali Rudovského a ten zblízka upravil po pasu Kuchlera na4:2.

Plzeň dostal zpět do hry Dvořák, jen těsně před koncem druhé třetiny už potřetí vutkání objel bránu, ale tentokrát zamířil parádně.

Ve třetí části se Plzeň do zuřivých útoků ovyrovnání dlouho nepouštěla, naopak voslabení ji od pohromy uchránil Málek, jenž neuvěřitelně zlikvidoval dorážku Gardoně. Hosté zabrali vzávěru. Už více než dvě minuty před koncem sáhl trenér Hořava kpower-play a Vampolův průnik zastavil faulem Nádašdi.

Jenže Vampolův faul ocenili sudí knelibosti Západočechů dvěma minutami sice pro Nádašdiho, ale čtyřmi pro Vampolu za filmování a následné nesportovní chování. Itam mohl Divíšek vyrovnat, ale Kopřiva jeho ránu nepropustil.

Třetiny: 1:1, 3:2, 0:0

Muž zápasu: Málek

Kladno: Kopřiva– Nádašdi, Hájek, Pavlas, Trončinský, Ševc, Šmach– Diviš, Patera, M. Procházka– Tomajko, Z. Nedvěd, Kuchler– Horna, Kalla, Bělohlav– Rudovský, Gardoň, Frolík. Trenér Müller.

Plzeň: Málek– Benák, Redlihs, Posmyk, Čakajík, Jasečko, Cartelli, Dresler– Vlasák, Vampola, Adamský– Fabuš, Divíšek, Ludvík– Důras, Kracík, Matějovský– Dvořák, Šindel, Laš. Trenér Hořava.

Branky: 13.Trončinský (Nedvěd), 27.Patera (Kalla), 28.Horna (Nádašdi), 28.Rudovský (Kuchler)– 10.Vampola (Vlasák), 21.Vlasák (Benák), 40.Dvořák (Šindel). Rozhodčí: Kubeš, Minář– Barvíř, Blümel. Vyloučení 5:9, navíc Trončinský 10min. Využití: 2:1. Diváci: 4307.

Petr Kasík (Kladno): Zápas jsme zvládli, ale rychle na něj musíme zapomenout, čeká nás totiž další a neméně důležitý. Hráče však za dnešek musím pochválit, jen nás mrzí, že jsme nedali další tři jasné šance– rozhodnuto mohlo býtdříve.

Radim Rulík (Plzeň): Myslím, že jsme viděli výborné utkání před skvělou kulisou. Bohužel jsme nezahráli tak dobře, abychom vyhráli. Musíme myslet na další zápas a zlepšitse.