Západočeši o svém vítězství rozhodli v závěrečné třetině, kterou vyhráli 3:1. Nejlepším mužem zápasu byl zvolen Tomáš Vlasák, který se na výhře Plzně podílel třemi asistencemi. Dvěma góly se podílel kapitán mužstva Martin Straka.

Druhý zápas série se hraje v pondělí opět v Plzni.

Pavel Hynek (Plzeň): Dvě třetiny jsme jen těžko překonávali výbornou obranu Třince podpořenou výborným brankářem Vojtkem. Přetlačit soupeře se nám povedlo až v třetí části a jsme rádi, že jsme tohle těžké utkání zvládli a udělali důležitý první krok. Třinec hrál totiž opravdu skvěle.

Břetislav Kopřiva (Třinec): Do utkání jsme dali hodně sil a jeho osud se rozhodl při hře v početní nerovnováze. Ty dva góly soupeře v přesilovkách a ten v oslabení byly klíčové. A i dál bude hrát úspěšnost v přesilovkách nejspíš rozhodující roli. My jsme jeli k prvnímu utkání s tím, že chceme zastavit rozjetou Plzeň, zatím jsme ji zepšenou defenzivou jen přibrzdili. Uvidíme, jak se nám povede v sérii dál.

Hokej extraliga předkolo, Plzeň - Třinec 4:2

Muž zápasu: Tomáš Vlasák.

Třetiny: 0:0, 1:1, 3:1. Branky a nahrávky: 27. Straka (Vlasák, Smrek), 43. Vostřák (Kracík, Vlasák), 50. Straka (Vlasák), 60. Kracík – 31. Balej (Vosátko), 55. Tomík (Polanský, Moravec). Rozhodčí: Homola, Polák – Bláha, Kostka. Vyloučení: 4:5, využití: 2:1, v oslabení: 1:0. Diváků: 6 104.

Plzeň: Chábera – Čakajík, Smrek, Cartelli, Redlihs, Benák, Pácal – Vostřák, Straka, Vlasák – Tomas, Kracík, Matějovský – Adamský, Jan Kovář, Dvořák – Kubica, Kubalík, Laš. Trenér: Hynek.

Třinec: Vojtek – Seman, Sekeráš, Výtisk, Gureň, Vosátko, Malec – Polanský, Moravec, Tomík – Peterek, Polák, Květoň – Balej, Kováčik, Lusňík – Pánik, Hašek, Steber. Trenér: Marek.