Souboj mezi Plzní a Spartou byl považován za šlágr kola, což se potvrzovalo od úvodních minut. Oba celky se prezentovaly aktivní útočnou hrou.

První zajímavější akci ale viděli diváci v sedmé minutě, kdy se domácí celek dostal do přečíslení dva na jednoho. Odpovědnost vzal na sebe Andrej Kudrna, nicméně Machovský jeho pokus lapil. První přesilovou hru zápasu si zahráli Západočeši, faul Jana Buchteleho se jim ale potrestat nepodařilo. Krátce nato mířil na trestnou lavici Matěj Beran a v početní výhodě tak byli tentokráte sparťané.

Skórovali ale Plzeňští, když obránce Lukáš Pulpán zakončil přečíslení tím nejlepším možným způsobem – gólovou střelou švihem. O chvíli později mohlo být pro svěřence Michala Straky ještě lépe, ale Kratěna svou akci nedotáhl do úspěšného konce, když minul branku Tomáše Pöpperleho.

V osmnácté minutě neproměnil pražský celek šanci na vyrovnání, jelikož Machovský dobře zasáhl. Díky tomu tak první třetina skončila za stavu 1:0 pro Plzeňské.

Ta druhá opět odstartovala pěknými ofenzivními akcemi. Nejprve svou šanci nevyužil hostující Indrák, z následného protiútoku zase nedokázali vyrovnat sparťané.

Škodovka poté hrála přesilovou hru a zvládla jí využít. Střelu Jakuba Lva od modré čáry tečoval za záda domácího gólmana nejlepší střelec extraligy Dominik Kubalík. Plzeň tedy odskočila na rozdíl dvou branek.

Situaci modrobílým ale komplikovala vyloučení, jenomže v brance stál skvělý Matěj Machovský. Ten svůj tým podržel například ve 30. minutě při šanci Lukáše Pecha, blýsknul se i v přesilové hře ke konci druhé dvacetiminutovky, kdy vychytal nebezpečný pokus Emingera.

Bitkařskou vložku předvedli v průběhu 34. minuty Miroslav Indrák a Petr Kumstát. I přes značný výškový nepoměr se hostující útočný štírek držel statečně.

Dvě minuty a 44 sekund po začátku třetí třetiny zařídil drama Procházka, který do branky dorazil Dragounovu střelu z úhlu. Přibližně v polovině periody mohl ještě vyrovnat Netík, ale tentokráte Machovský překonán nebyl.

Pěknou akci v průběhu 53. minuty předvedl Kubalík, po jehož střele Pöpperlemu vypadl kotouč, nicméně Jaroslav Kracík při pokusu o dorážku zamířil jen do tyče. Možnost vrátit hostům dvoubrankové vedení měl poté i Erik Hrňa, jenže sparťanský brankář kotouč chytil.

90 sekund před koncem odvolala Sparta brankáře a zkusila hru v šesti. Gól už se jí ovšem vsítit nepodařilo, a modrobílí si tak z O2 areny odvezli všechny tři body.

Michal Belšán