„Ve středu o tom rozhodne valná hromada. Je na ní, zda na podmínky půjčky přistoupí,“ prohlásil v úterý Zavoral. Nezastírá však, že vedení klubu má problém s podmínkou města zavázat hokejové manažery osobními zárukami a považuje je za velmi tvrdé. Jenže bez nich půjčku od města nedostane. „Neustoupíme od nich. Je to pro nás pojistka, že teplárna dostane peníze zpět,“ prohlásil šéf představenstva Plzeňské teplárenské Roman Jurečko (ODS). Ten považuje nabídku města za vstřícnou. „Podle smlouvy, kterou jsme připravili, má klub možnost odkladu splátek na příští rok. Měsíční splátka se pohybuje kolem 280 tisíc korun, což je zhruba plat hokejisty za dva měsíce,“ prohlásil Jurečko.

To Zavoral nepopírá, argumentuje ale tím, že pokud bude manažer z funkce odvolán, bianko směnky, kterou bude nucen nyní podepsat, se už nezbaví a může přijít o osobní majetek. „To je jeho riziko,“ připouští Jurečko.

Plzeňští hokejisté se na město obrátili s žádostí o pomoc poté, co klub ztratil generálního sponzora a hrozí, že už nezahájí příští sezonu. Z původních úvah o 20milionovém daru z radnice se jednání dostala k nabídce na 15milionovou půjčku ručenou majetkem klubu a osobními zárukami pěti manažerů.