Čtyřiadvacetiletý útočník, považovaný za jeden z velkých talentů současného českého hokeje, se totiž v Plzni zotavuje po operaci kolena. Nezvykle vousatého a opřeného o berle tak bylo možné potkat Koreise i v plzeňské ČEZ Aréně na extraligových zápasech mužstva Lasselsbergeru.

„Berle jsem už stihl odložit a teď mě čeká rehabilitace,“ hlásil včera plzeňský odchovanec.

Hokej má v genech. Jeho otec Jiří Koreis hrával v útoku Plzně ještě v devadesátých letech.

„Plzeňákům pochopitelně fandím a výsledky týmu jsem sledoval i při svém pobytu v zámoří alespoň na internetu,“ potvrdil Jakub Koreis.

Čtyři sezony se urostlý forvard snažil za oceánem prorazit do NHL, do prvního týmu Phoenixu. Jenže svůj sen o startu v nejprestižnější soutěže světa si Koreis zatím nesplnil a zamířil do Evropy.

„V Americe jsem hrál pořád jen na farmě. A i když se mi minulá sezona docela povedla, k zásadnímu obratu to nevedlo a já už nechtěl čekat,“ vysvětloval Koreis.

Nové angažmá získal v celku finské nejvyšší soutěže Ilves Tampere.

„Nějaká jednání proběhla i s Plzní, ale chtěl jsem zůstat v zahraničí, takže když se ozvalo Tampere, neváhal jsem,“ popisoval Koreis, jak se ocitl na severu Evropy.

A drsné povětří mu svědčilo. “Během přípravy jsem zapadl do mužstva, vybojoval si místo v sestavě. Jenže týden před startem ligy přišlo zranění a všechno se zastavilo,“ litoval hokejista.

Žádná srážka, žádný pád, jen nepříjemná bolest v koleni. „Až hloubkové vyšetření odhalilo, že mám natržený vaz. Asi něco z léta,“ vyprávěl útočník.

Operaci se Koreis podrobil začátkem září v Olomouci. „Měsíc a půl potom jsem musel být v absolutním klidu. Jen ležet v posteli. To bylo pro mě asi nejhorší,“ prozrazoval.

Sledoval televizi, brouzdal po netu, četl noviny a volal známým. „Nic jiného dělat nešlo,“ povzdychl si.

Nepříjemné období mu pomáhala zvládnout přítelkyně, přátelé i rodina. „To bylo v té bídné situaci asi jediné plus,“ přiznal Koreis.

Ted už ovšem myslí znovu na hokej. „Začnu se zase trochu hýbat a věřím, že tak do měsíce bych mohl vyjet na led,“ plánuje útočník.

Bruslit hodlá začít nejspíš ještě doma. „Podle toho, jak mi to půjde. Pak se rozhodnu, kdy odletím do Finska,“ uvedl.

Ovšem věří, že první zápas v tamní SM–lize by mohl stihnout ještě do Vánoc. „Vím, že naskočit v rozjeté sezoně do týmu nebude jednoduché. Ale chci se s tím poprat.“