V minulých šesti zápasech se totiž Plzeňáci mohli radovat jen dvakrát. To doma za dva body přetlačili Slavii a teď svou největší přednost, nezdolnost, uplatnili i proti druhému z pražských „S“.

Ještě v úvodu třetího dějství střetnutí 39. kola prohrávali 2:4, jenže v 56. minutě kapitán Tomáš Divíšek snížil, o tři minuty později Michal Dvořák v power play vyrovnal a zkázu mistra dokonal na konci přesčasu opět Divíšek.

„Zase jsme dopláceli na lehce inkasované góly. Ale kluci bojovali, nechtěli prohrát. To je naše deviza,“ prohlásil trenér Jiří Kučera.

Zápas začal v brance Roman Málek, ale Kučera po první třetině, ještě za stavu 1:2, sáhl ke střídání. „Roman neměl štěstí a tým potřeboval nějaký impuls,“ vysvětloval Kučera, proč vyslal do boje Martina Altrichtera. „Ten sice záhy přišel o čisté konto, ale pak tým podržel,“ uvedl Kučera.

Na Spartě tak Plzeň uzavřela třetí čtvrtinu základní části a udržela se v elitní šestce, ovšem jen o skóre před sedmým Třincem. Osm bodů dělí Lasselsberger od Kladna na jedenácté, první nepostupové příčce do play off.

„Tahle čtvrtina byla pro nás zatím nejhorší. Po Vánocích padl na řadu hráčů útlum. Ale také se nám vinou zranění Laše rozpadl nejproduktivnější útok, další kluci hrají se sebezapřením,“ podotkl Kučera. „Liga ale běží dál.“

Už v závěru týdne čekají Plzeň další dvě domácí bitvy. Zítra s Vítkovicemi, v neděli proti Českým Budějovicím.

Bilance Lasselsbergeru

Po 39. kole: 6. místo: 59 bodů, skóre 136:133 – 11 výher, 10 výher v prodloužení a na nájezdy, 6 proher v prodloužení a na nájezdy, 12 proher.

Ve 3. čtvrtině základní části: 13 zápasů, 17 b. , 44:50, 3 výhry, 3 výhry v prodloužení, 1 prohra v prodloužení , 6 proher.