Po sedmizápasové pauze se hokejisté Lasselsbergeru Plzeň dočkalizase výhry za tři body a stálo to za to. Ve pátečním duelu 47. kola rozdrtili doma Oceláře Třinec 7:1. Soka v boji o účast v elitní šestce Plzeňští pokořili poprvé v sezoně a přiblížili se hranici přímého postupu do čtvrtfinále vyřazovacích bojů.

Zodpovědný výkon ve všech řadách, efektivitaútoků a jistýbrankář Málek, to byly největší přednosti vítězů. A zároveň nebetyčný rozdíl mezi oběma soupeři.

„Selhali jsme po všech stránkách,“ mohl jen konstatovat trenérhostůKopřiva.

Ve čtvrté minutě vedla Plzeň o dva góly. Čakajík skóroval v přesilovce a vzápětí přišla paráda Kracíka. Od levého mantinelu se protáhl před Vojtka v třinecké brance a zavěsil. Ludvík se pak v úvodu prostřední části trefil nad Vojtkovu lapačku a do branky hostů vjel Čechmánek. Oceláři se vzepjalik odporu, ten však zdusil Málek. „V těch chvílích tým hodně podržel,“ zdůrazniltrenér Hořava. Málekskokem zlikvidoval i ránu Barinky a góly dál přibývaly jen na straně hostů. Šindel v oslabení a Vampola z brejku vyzráli na Čechmánka.

„Od třetího gólu jsme měli zápas pod kontrolou,“ potvrdil Hořava a ocenil ivýkonPosmyka, který měl v obraně Plzně premiéru. „Hrál pro tým,“ řeklkouč.

Na začátku třetí části Lasselsberger polevil, Málkovi sebral nulu Štefanka, ale náznak problémůdomácí rozehnali. „Máme důležité tři body. Po výborném výkonu všech a nicdalšího neřeším,“ nesmutnil Málek nadztrátou čistého konta. „V neděli jedeme do Pardubic a chceme uspět i tam. Pakby desítkabyla jistá a mohli bychom myslet výš,“ podotklgólman.