Severočeský nováček sice v zápase třikrát vedl, ale hosté vždy dokázali odpovědět. Na druhou branku Janků dokonce ve třech. Těsně před koncem druhé třetiny totiž pykali Čakajík s Ludvíkem, ale po chybě domácího zadáka Vágnera srovnal na 2:2 Adamský.

I ve třetí části hry vstřelila obě mužstva po gólu. V následujícím prodloužení branka nepadla, a tak rozhodovaly nájezdy. Na plzeňské straně se tradičně prosadil Vlasák, ale to bylo málo. Šindel s Fabušem neuspěli, a když na druhé stráně skóroval Mrázek se Špirkem, mohl nováček slavit první extraligové vítězství.

„Nemůžeme být spokojeni, neboť jsme inkasovali góly po vlastních chybách. I když jsme měli optický tlak, nedostávali jsem se do pořádných šancí,“ kritizoval výkon mužstva asistent trenéra Plzně František Černý.

Jeho kolega na ústecké lavičce byl i přes dva získané body trochu zklamaný. „Klíčovými momenty byly oslabení a také naše přesilovka pět na tři, ve které jsme inkasovali. Odehráli jsme dobrý zápas, ale bohužel jsme nevyhráli v základní hrací době. Jsme z toho hodně špatní,“ řekl po utkání Mach.

Slovan Ústečtí Lvi - Lasselsberger Plzeň 4:3 po sam. nájezdech

Branky a nahrávky: 10. Hašek (Špirko), 34. Janků (Vágner), 44. Pazourek (Janků), rozhodující sam. nájezd Špirko - 20. Šindel (Dvořák), 39. Adamský, 47. Důras

Rozhodčí: Turčan - Kreuzer, Polonyi
Vyloučení: 7:9
Využití: 2:1
V oslabení: 0:1
Diváci: 4 956
Třetiny: 1:1, 1:1, 1:1 - 0:0

ÚSTÍ NAD LABEM: Přikryl - Houdek, Vágner, A. Novotný, Hořava, Ficenc, J. Evan, Pojkar, Zápotočný - Janků, Pazourek, Antoš - A. Nedorost, Liščák, F. Mrázek - Míka, Martinec, Klimt - Hašek, Špirko, Klobouček. Trenéři: V. Evan a M. Mach

PLZEŇ: Málek - Cartelli, Čakajík, Benák, Dobrovolný, Jasečko, Nikolov, od 21. navíc Dresler - Vlasák, Divíšek, Ludvík - Fabuš, Kracík, Matějovský - Dvořák, Šindel, Adamský - Důras, Vampola, Laš. Trenéři: Kučera a F. Černý.